Wpis z mikrobloga

Mirki z Łodzi i okolic, zachęcam do obserwowania tagu #ocieplaniewizerunkulodzi

Nie, nie jest to autorski tag ( )

Kolejny, moim zdaniem bardzo ciekawy tekst, szczególnie dla tych, którzy Łódź uważają za Radom czy inny Sosnowiec (bez urazy dla tych miast). Ostatnio prezentowałem listę dziesięciu zapomnianych miejsc w Łodzi. Wśród nich znalazły się m. in. katakumby przy ul. Abramowskiego czy willa zamieszkiwana przed wojną przez ówczesnego największego polskiego gangstera. Znalezisko utknęło niestety na urwisku i się z niego nie wydostało.

Tak czy inaczej, jako, że powstała część pierwsza, to oczywistym było, że powstanie i druga. Tym razem prezentujemy miejsca dobrze znane łodzianom, ale i takie, o których wielu ludzi mogło nie słyszeć, bo znajdują się poza ścisłym centrum. Z kolei mam nadzieję, że kolejny taki artykuł sprawi, że malkontenci uwierzą w końcu, że w Łodzi jest co zwiedzać.

Także tego. Dziesięć skarbów Łodzi. Część druga: Zrewitalizowane<-- Będę wdzięczny za przeczytanie artykułu oraz za pozostawienie jakiegoś śladu po sobie (wykop, zakop, komentarz).

#lodz #architektura #zabytki
Pobierz crazyfigo - Mirki z Łodzi i okolic, zachęcam do obserwowania tagu #ocieplaniewizerunk...
źródło: comment_DdHZ51hZkTr7Dz0SADA5TQuPihHOeCjZ.jpg
  • 7
@crazyfigo Wy znowu z tą Łodzią i ocieplaniem jej wizerunku. Serio, biją z tego ogromne kompleksy. Zaakceptujcie to w końcu, że oprócz 5-6 ładnych kamienic czy pałacyków, to w tym mieście nie ma niczego, czym można się chwalić. #!$%@? doszczętnie, post industrialne, wymierające miasto. I mówię to jako jego mieszkaniec.
@mordowiciel:

w tym mieście nie ma niczego, czym można się chwalić


Lol. Tego się nie spodziewałem. Ewenement na skalę europejską - ulica Piotrkowska, największy stopień "zalesienia" w Polsce (w tym ilość parków), jeden z dwóch obiektów w Polsce, który znalazł się na światowej liście Iconic Houses, Manufaktura, czyli kolejny ewenement na skalę światową. Przecież tak można wymieniać w nieskończoność.

Może powiedz, które polskie/zagraniczne miasto Ci imponuje to będziemy mogli się do
@crazyfigo np Gdańsk ;) Świetna zabudowa, zadbana starówka, śladowe ilości patologii, rozbudowany rynek pracy (w Łodzi nie skomentuje tego niczym innym niż krótkim XD), o wiele lepszy transport miejski.
A to, że nie podobają mi się zrujnowane kamienice i patologia w nich mieszkająca faktycznie świadczy o moim tragicznym guście :v Chociaz jakby na to spojrzeć pod tym kątem, to Łódź jest pięknym odzwierciedleniem turpizmu.