Wpis z mikrobloga

3 984 - 1 = 3 983

Tytuł: Inne pieśni
Autor: Jacek Dukaj
Gatunek: fantastyka
Stron: 528
Cykl: nie dotyczy, jednostrzałówka

★★★★★★★★

Ciekawostka. Normalnie podczas czytania, zastanawiam się co będzie dalej. Tutaj, bardziej od tego co będzie, interesowało mnie to "jak" będzie. Fabuła jest, i to niezła, bohaterowie charakterystyczni, a świat (światy?) kreowane przez autora są oryginalne i mają rozmach, ale to wszystko schodzi na dalszy plan wobec tego, jak ta książka jest napisana. Styl wypowiedzi, język, słownictwo po prostu poraża, daje wrażenie obcowania z czymś wyjątkowym i dodatkowo wtłacza w całość. Nie wiem w sumie co tutaj napisać, "forma" tej książki jest niesamowita i nawet, jeśli się komuś nie spodoba, to zdecydowanie jest warta przeczytania choćby ze względu na jej ogólną unikatowość.

#bookchallenge [31/24] #bookmeter
źródło: comment_WcqvD79FVCLDbnmOD4bWK5sUhyVT2phr.jpg
  • 7
Normalnie podczas czytania, zastanawiam się co będzie dalej. Tutaj, bardziej od tego co będzie, interesowało mnie to "jak" będzie. Fabuła jest, i to niezła, bohaterowie charakterystyczni,


@ryhu: Mi właśnie fabuły i bohaterów w tej książce zabrakło. Rozumiem Dukaj do świetny filozof, myśliciel, bardzo inteligenty człowiek, który tworzy interesujące koncepcje, ale mógłby więcej czasu poświęcić nad stworzeniem ciekawych postaci i dobrym ich przedstawieniem w fabule, która jest bardziej interesująca.
@ryhu: @kurp: a wg mnie jedna z najbardziej męczących, jakie miałem nieprzyjemność czytać ( ͡° ͜ʖ ͡°), a wielu uważa ją za kultową co mnie niezmiernie dziwi, ale jakby każdemu podobało się to samo to życie byłoby nudne.