Wpis z mikrobloga

Pałac Donnersmarcków w Siemianowicach już zaczyna miejscami jakoś fajnie wyglądać:

http://siemianowicesubiektywnie.blogspot.com/2016/11/szok-zobaczcie-jak-obecnie-wyglada.html

Jak się uda tej firmie dokończyć to Siemce będą mieli zajebisty zabytek wraz z kompleksem parkowym :) na skalę Śląska a nawet i Polski

#slask #siemianowice #siemianowiceslaskie #zabytki #palace
  • 14
@AvantaR: Wiesz tym bardziej że on jest dość stary i właściwie zaniedbany został w ostatnim 30 leciu a nie przez wojnę czy inne działania

W siemcach robi się też Zamek Ogrodnika w Parku Górnik w Michałkowicach i to robi lokalny operator netu gdzie będzie miał siedzibę

http://siemianowiceslaskie.naszemiasto.pl/artykul/dom-ogrodnika-siemianowice-mmj-remontuje-zabytkowy-dom,3355310,artgal,t,id,tm.html

Obecnie wygląda ładnie, cała elewacja oczyszczona
@AvantaR: Akurat tu to nic dziwnego. Przecież najlepszym przykładem jest pałacyk/willa Fitzera która jest tak oficjalnie nazywana. Byle tylko Piłsudskiego gdzieś nie dali do jakiejś nazwy ulicy.
@sylwke3100: Ja generalnie zawsze mam zagwozdke jak można postawić pomnik Korfantego vis a vis pomnika Piłsudskiego...


@AvantaR: Też nie wiem i nie rozumiem czemu ta Zakała się ogólnie w Katowicach pojawiła. Dobrze że chociaż nie zrobili w Siemcach/Kato/Chorzowie takiej ulicy bo to byłaby dopiero porażka
ale wiesz to był ich morderca, a Niemcy obcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AvantaR: ich znaczy władzy, bo jak chodzi o Śląsk to na odwrót - ci Niemcy to byli nasi, często nawet lokalni.
I jak rozumiem sprzeciw mogłoby budzić przywrócenie ulicy Helmuta Karla Moltkego (których był przychylny polskiej niepodległości) to nie rozumiem dlaczego protesty budzi nadanie nazw od Niemców związanych ze Śląskiem - np. Richarda Holtzego
@megawatt: ich w sensie Poloków ( ͡° ͜ʖ ͡°) A czemu budzi sprzeciw? Bo to często debile, którzy boją się wszystkiego co obce? A, że Ci obcy to wszystko pobudowali to nie ważne. Czasem mam wrażenie, że niektórzy Polacy naprawdę myślą, że tu na terenach Śląska nie było nic i nagle PUUF, pojawiła się wspaniała Polska wraz z całą zabudową ( ͡° ͜ʖ ͡°