Wpis z mikrobloga

#aliexpress #projektor #projektory #kinocebulowe #aliexpres

Na początku chcę zaznaczyć że to projektor za 570 zł więc wszelkie hejty i polecanie drogich projektorów proszę odpuścić.

Wczoraj doszedł do mnie mój projektor CL720d. Jest on niestety trochę głośny i duży ale na to właściwie byłem przygotowany.
Pytanie moje dotyczy jednak obrazu. Moje obawy mogą być spowodowane za dużymi wymaganiami i porównanie do ekranu komputera lub telewizora ale zapytam.

Obraz na dalszych planach (np. postacie w oddali) wydaje się być mało ostry. Po podłączeniu komputera czcionki też na krawędziach jest rozmyty.
W filmach jak są zbliżenia dużych postaci to jest pięknie jednak dalsze plany nie wyglądają tak ładnie. No i kolory są jednak sporo ciemniejsze od laptopa czy tv. Nawet jak się rozjaśnia obraz (bo jasność jak na oglądanie w nocy jest ze sporym zapasem) to czerń robi się szara a np. twarze w ciemnych pomieszczeniach na filmach są nadal mało widoczne (nie mówiąc już o czarnoskórych). :)

Jest może jakieś info o aktualizacji oprogramowania do tego projektora lub o wymianie wentylatora na bardziej cichy ?? Wiem że można zakupić wentylatory do projektorów ale ciekawi mnie czy jest cichszy model do tego projektora:)

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
  • 8
CL720d


@pawel-panczyszyn: wlasnie czekam na kogos kto go normalnie zrecenzuje bo nie wierze ze jest tak zly, pare dni temu kupilem cos porownywalnego tyle ze uzywane za 1/2 ceny i jest zajebiste
- halas? moze za maly pokoj, u mnie w malym pokoju halasuje nawet ten przerobiony ktorego w duzym prawie nie slyszalem - 100w projektory musza halasowac bo od lampy robi sie im w srodku cieplo
- o rozmyciach nic
@Sh1n: da sie jeszcze zamontowac od gory z 1-2 wentylatory (no ale to juz wiercenie w obudowie) a reszte trzeba zwolnic ale fakt tych turbinowych lepszych nie dokupisz wiec albo mozna usunac (jesli to takie bardzo male pierdzace gowno) albo zwolnic do 5v (one i na 5-6v sa slyszalne)
@Bohun_Zygmund co kupiłeś dokładnie bo mówimy o 2 różnych projektorach. Ty zrecenzowałeś swój który może być świetny a ja mówię o cl720d który jak za tą cenę na pewno jest świetny ale fajnie poznać opinię innych. Może znajdę kogoś z #wroclaw kto ma ten projektor i będzie go można porównać. Ogromne dzięki za tak konkretne rozwiązanie tematu.
@pawel-panczyszyn: ten moj to https://www.amazon.co.uk/Crenova-XPE650-Projector-Lumens-Resolution/dp/B01ARC00GE ale ja go kupilem tak za 1/3 ceny. za pare dni wrzuce zdjecia i tego i tych przerobionych. strasznie duze bydle glownie przez to ze tak siedzi wlasnie +/- 5 cali panel lcd i 100W led. tego http://www.wykop.pl/wpis/19612197/kinocebulowe-gearbest-htpc-projektor-maly-test-zak/ exelwana ktos tam juz mial ale nieciekawe jakies takie te filmiki a ja bym chcial zobaczyc czy rzeczywiscie rozmazuje i ile cali max to wyciagnie. ten excelvan wcale
B.....d - @pawel-panczyszyn: ten moj to https://www.amazon.co.uk/Crenova-XPE650-Proje...
Z przodu jest szkło. Nie mam kamery żeby to nagrać. Mój telefon robi straszne ziarno więc nie ma sensu. Powoli zaczynam się przyzwyczajać ale nadal w kontraście mi coś nie pasuje. Jak jest dużo jasnych kolorów to nie widać cieni. No nie wiem jak to wytłumaczyć heheh
@Bohun_Zygmund: @pawel-panczyszyn: No bujda że 100 Watowy projektor musi byc głośny.
Ja mam 300 W dlp i jest kilka razy cichszy od taniego Unica 40 którego szybko opyliłem po kupnie.

@pawel-panczyszyn: Gdzieś widziałem na youtube że koleś wrzucał do niego zwykłe wentylatory i go wyciszał, trochę pomogło.

@Sh1n: Brak ostrości wina optyki, po prostu kiepskiej jakości. Jedynie jak można pomóc, to projektor musi rzucać obraz prostopadle do ściany,