•  

  Mój znajomy z pracy jest z pochodzenia Irańczykiem. Ostatnio próbował otworzyć konto bankowe i gdzie nie poszedł wszędzie miał odrzucany wniosek. W jednym banku jako powód powiedzieli mu, że jego kraj jest na "czarnej liście". Jedyny bank który nie robił mu problemów to Millienium Bank. Kolega próbował w : mbank, alior, pekao s.a. i Raiffesen. Czy ktoś może znać przyczynę, dlaczego banki nie pozwalają mu założyć konta? Wyczytałem, że to może miec związek z podatkiem belki, ale nie wydaje mi się, że chodzi właśnie o to.

  Znajomy pracuje w Polsce prawie 5 lat, ma kartę stałego pobytu ważną do kwietnia ( ale od tego momentu będzie miał możliwość bezterminowego pobytu), wszystkie istotnie papiery potwierdzające jego tożsamość , no i do tego żonę polkę.

  Czy ktoś wie, czemu banki robią mu te problemy?

  #banki #bankowosc #mbank

  +: Cronox

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Przed chwilą miałem przygotować mamie stanowisko do prasowania i wpadłem na pomysł, żebym w wieku 23 lat może nauczył się prasować. "Spalisz deskę, zniszczysz spodnie, ja to zrobię"- tyle usłyszałem. Koniec końców wygrałem i wyprasowałem sobie spodnie na jutro. Przekaz ma polegać na tym, że w obawie przed szkodą byłem zawsze wyręczany przez rodziców, zamiast dać mi spróbować, abym choć trochę stał się samodzielny.

  #przegryw troche #wychodzimyzprzegrywu bo to taki mały sukcesik
  pokaż całość

  odpowiedzi (34)

 • avatar

  Sytuacja nadzwyczajna w pracy, facet zaspawał się w zbiorniku. Jakiś niezbyt bystry projektant dał spoiny od środka zbiornika, nasz niezbyt bystry technolog to zaakceptował, a niezbyt bystry spawacz to wykonał jednocześnie zamykając się w środku.
  Dobrze że przynajmniej miał ze sobą telefon bo dzisiaj w firmie jest tylko on i ochroniarz pilnujacy bramy. Inaczej pewnie by czekał aż do poniedziałku.
  No i tak powoli żyje się wśród debili.
  #pracbaza
  pokaż całość

  odpowiedzi (54)

 • avatar

  TL;DR: W końcu straciłem dziewictwo!
  Spotykam się z dziewczyną już 4 miesiące, ostatnio zaprosiła mnie na weekend.
  Wiedziałem, że to będzie TEN dzień, ja jebix to będzie epickie.
  Tak w skrócie: po godzinie 22:00 zaczęliśmy się zabawiać, po 10 minutach powiedziała mi, że boli ją głowa i woli iść spać. Pomyślałem "Co Kurwa?!" Rozczarowany poszedłem do łazienki przed snem, idąc do toalety spotkałem jej starego który wciąż oglądał telewizje, nasze oczy się spotkały, cóż mogę powiedzieć? jej ojciec nie miał bólu głowy...
  #zwiazki
  pokaż całość

  odpowiedzi (36)