Wpis z mikrobloga

Po wtor­ko­wej pre­mie­rze piwa Fruit Wheat Cieszyński, które jest tego­rocz­nym Grand Championem XIV Konkursu Piw Domowych w Cieszynie, przez bran­żo­we stro­ny inter­ne­to­we i pro­fi­le na Facebooku prze­wi­nę­ła się fala kon­tro­wer­sji. Nie trze­ba być prze­sad­nie uważ­nym obser­wa­to­rem, aby zauwa­żyć, że na fan­pej­dża­ch skle­pów spe­cja­li­stycz­ny­ch z piwem oraz pubów o Grand Championie zaska­ku­ją­co cicho, na co zło­ży­ło się kilka czyn­ni­ków.

http://www.chmielnik-jakubowy.pl/kontrowersje-wokol-grand-championa-2016/

#piwo #craftbeer #cieszyn #truskawki #grandchampion #kontrowersje
von_scheisse - Po wtor­ko­wej pre­mie­rze piwa Fruit Wheat Cieszyński, które jest teg...

źródło: comment_v1ea0RqL7rgoY0bX5PKBH8REvYxinvfX.jpg

Pobierz
  • 7
@von_scheisse:
Idea KPD pozostanie niezachwiana (choć i tak straciła na wartości poprzez brak Birofilii), jednak formuła GCh się skończyła na paru poziomach.
Parę lat temu premiera GCh to było potężna impreza, aktywizująca piwowarów domowych w wielu miastach. Piwowarzy stojący w sklepach w fartuchach przy zakrytej palecie, by o 18.00 odsłonić zawartość i móc opowiadać o piwie i piwowarstwie, zachęcając także przypadkowych klientów do zakupu piwa. Oczywiście, domowi nie robili tego za
@dr_gorasul:
a to ciekawe. Na hucznej premierze w Warszawie szkła dedykowanego nie było. W sklepach, co się pytałem, też nikt o tym nie słyszał. Jeśli jest - to mocno limitowane i raczej niedostępne w kanałach sprzedaży.

Ja widziałem w sklepie 9,99 :). W innym miejscu 10,90pln. W pozostałych nie sprawdzałem, aczkolwiek okazuje się że 15pln co wołali na premierze w lokalu to wcale nie była oporowa cena...
@dr_gorasul: Dawno już nie byłem w szczecińskich sklepach - może wybiorę się tam w sobotę, ale póki co raczej nie chwalą się one posiadaniem GCh ;). Niemniej z ceną przegięli i to nie tylko w przypadku butelek, ale i beczek o czym pisał na fejsie m.in. Marek Puta z Piwoteki.

@BrowarPERUN: Masz rację, szata graficzna nowych GCh nie jest czymś co przyciąga, zachęca do ich kupna, szczególnie że pozostałe piwa
@von_scheisse:
jeśli trafiło do Tomka, to jeszcze nie oznacza że jest na rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumie, raczej nie upatrywałbym tutaj dużego wkładu Cieszyna w zeszmaceniu marki. Nawet gdyby tradycje były podtrzymane, a wydarzeniu byłaby nadana większa pompa, i tak kończyłoby się to klapą.
Zmienili się konsumenci - teraz wyboru piwa mają w bród i kolejny egzemplarz jakiegoś stylu nie robi wrażenia
Zmienili się domowi
@majkelr: pewnie po tyle co tam widzisz tylko za sztukę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@BrowarPERUN: @von_scheisse: Trzeba wziąć pod uwagę, że przez rozwój rynku mamy teraz kilkaset premier, a samych piw z owocami też jest bardzo dużo. Nie wiem czy to jest pierwsze piwo z liofilizowanymi owocami, ale na pewno nie pierwsza pszenica z truskawkami. Dodatkowo fakt wypuszczenia wheata w zimie też nie jest udanym