Wpis z mikrobloga

Wynajmujemy mieszkanie 3-pokojowe. W jednym z nich za naszą zgodą zamieszkała siostra jednej współlokatorki do czasu aż sobie czegoś nie znajdzie i nic do niej nie mamy niech sobie mieszka, ale... W listopadzie dały nam 900 zł gdzie normalnie za jedynkę płacimy 760 zł no i niech będzie. Wczoraj stwierdziły, że w tym miesiącu 900 zł na taki mały pokój to za dużo i one płacą w tym miesiącu 850 zł xD i argumenty z dupy że jej nie było 2 tygodnie albo że w mieszkaniu tylko nocują i jak nam się nie podoba to one się wyprowadzą w styczniu ( ͡ ͜ʖ ͡)
Dzisiaj wieczorem zapowiada się gównoburza aż chyba kupię popcorn bo trzecia współlokatorka chce podziału całej kwoty wynajmu na 4 osoby, a wiem że siostry się nie zgodzą ( ͡º ͜ʖ͡º) #logikarozowychpaskow #wspollokatorzy
  • 15
Wczoraj stwierdziły, że w tym miesiącu 900 zł na taki mały pokój to za dużo i one płacą w tym miesiącu 850 zł xD i argumenty z dupy że jej nie było 2 tygodnie albo że w mieszkaniu tylko nocują i jak nam się nie podoba to one się wyprowadzą w styczniu ( ͡ ͜ʖ ͡)


@phoropter: a czemu w styczniu a nie teraz? Przeciez czynsz
@phoropter: ale one w jednym pokoju mieszkają? To niech sie do rachunków dokłada i tyle, ile wynoszą na cztery osoby. Co właściwie komu przeszkadza kto z nią w pokoju mieszka? Jak nie hałasują itd.
@chwila: nam nie przeszkadza, ze ona tam mieszka, tylko mogłaby się dokładać więcej do mieszkania. One płaca po 450 zł na osobę a my mamy ponad 700 to im jest 300 zł taniej a nam tylko 50 zł mniej? Myślisz ze to jest w porządku? A rachunków to 90 zł na 4 os. bo nie płacimy za wodę. Chciałybyśmy przynamniej 100 zł mniej płacić. Z wczorajszej rozmowy wyszło nic i ma
@phoropter: to sobie tez weź kogos do pokoju, ile ten pokój ma kosztować, a dwie osoby sie tam kiszą. Realnie pokój kosztuje tyle i ona tyle płaci, tamta dokłada sie do rachunków i wspólnych wydatków i tak jest uczciwie. Jak powiedziała że kaucje dostała to dla właściciela lepiej xd nie wiem co to za wzrost ceny, jak ona nawet swojego pokoju nie ma. Rachunki, wydatki tak, ale one sie tam kiszą
@chwila: Boże co z Ciebie za różowych pasek xD ja wynajęłam mieszkanie z 2 osobami a nie 3. I pokój przypomnę Ci był na jedna osobę a nie na dwie. Jak na dwie to zawsze jest droższy i w wawie kosztuje koło 1000 zł. Jakbym chciała mieszkać z wieksza ilością osób to bym sobie takie mieszkanie znalazła. Ale to ze tu mieszkała miało być tymczasowe wiec nie powinna #!$%@? ze zapłacą
@phoropter: jeżeli ona powiedziała że kaucje już oddał, a ty napisałaś że właściciel nic nie wie, czyli nie musi nic jej płacić, a kaucje zachować dla siebie, chyba że jej rzeczywiście zapłacił to już nic nie mozna zrobic. To właśnie jest bezsens że pokój zwiększa swoją wartość bo dwie osoby tam mieszkają, gdzie mają o wiele mniej miejsca na m2. Cena powinna wzrastac jedynie co do rachunków i wspólnych wydatków, na