Wpis z mikrobloga

Przyszedł właśnie tablet z ostatniej cebuli na #banggood - #teclast x80 pro. Po pierwszych testach byłem zaskoczony, tablet działał sprawnie zarówno na Androidzie i na Windowsie. Problem pojawił się, gdy przeszedłem do innego pokoju w mieszkaniu. Tablet w miejscu gdzie inne urządzenia łapią połowę zasięgu WiFi, osiąga zawrotną prędkość 200Kbps gubiąc przy tym pakiety jak głupi.
Próbowałem sposobu z odlutowaniem kabelka od minusa WiFi, ale nie zauważyłem żadnego pozytywnego rezultatu.
Mimo ceny jestem zawiedziony, bo tabletu praktycznie nie da się używać w pomieszczeniu w którym najczęściej przebywam.
#zakupyzchin #tablet #itemyzchin
  • 16
@saperq: niestety był - tym bardziej nieudana inwestycja :(
Swój przeznaczę pewnie na ramkę do zdjęć.
@wielooczek: ciężko powiedzieć, w porównaniu do Samsunga Tab S ekran wydaje się być trochę bardziej plastyczny, ale nie przeszkadza to w użytkowaniu.
@Ramen: Mhm, sam zastanawiałem się nad chińskim tabletem z Ali, ale przy żadnym (z wyjątkiem może Xiaomi) nie było informacji o żadnym Gorilla Glass czy jakimkolwiek szkle na ekranie.
@pirat183: z wypowiedzi na forach wychodzi, że to po prostu sam moduł WiFI jest do duszy.
Będę jeszcze w przyszłym tygodniu próbował dolutowywać antenę z martwego laptopa, ale podchodzę do tego sceptycznie.
@Pioka: 59,09zł
@Ramen: Wi-Fi faktycznie dość kiepskie, ale nie aż tak żeby nie dało się tego używać. U mnie na kondygnacji gdzie jest router działa raczej bezproblemowo. Piętro niżej już jest trochę gorzej. I tak miałem zainwestować w jakiś ekspander Wi-Fi, więc w końcu jest okazja :)
@Ramen: @saperq: też zamawiałem na banggood i dzisiaj mi przyszedł. Na szczęście bez VAT-u.
Póki co męczę W10 (Andka jeszcze nie odpalałem) i na razie chodzi całkiem ok. Zasięg wifi też ok.
Z wad, te jednak podzielenie dysku po równo sprawia, że na partycji z W10 zostaje mało miejsca na dodatkowy soft...
Tablet w miejscu gdzie inne urządzenia łapią połowę zasięgu WiFi, osiąga zawrotną prędkość 200Kbps gubiąc przy tym pakiety jak głupi.


@Ramen: Niestety u mnie było podobnie. W pokoju obok po 1-2 kreski, a czasami w ogóle gubił zasięg. Szybkość internetu tragiczna. Posiadam też #chuwi Hi8 pro i ten tablet bije #teclast X80 pro pod każdym względem. Żałuje, że mnie podkusiło na teclasta, a nie coś już sprawdzonego. Nie wiem skąd tyle