Wpis z mikrobloga

tl;dr Ile trzeba czekać / ile czekaliście na paczkę po wysłaniu deklaracji celnej?

Moja paczka z aliexpress została zatrzymana na kontroli celnej. Przyszło zawiadomienie żeby złożyć deklarację celną. Wysłałem screen z aukcją, skan dowodu i potwierdzenie przelewu z banku na ich maila podanego w zawiadomieniu. W mailu napisałem co jest w paczce i podałem numer magazynowy.

To było tydzień temu, do teraz nic, na śledzeniu paczki nic, żadnego maila zwrotnego. Paczka zatrzymana na WER Warszawa. Nie wiecie ile trzeba czekać aż dojdzie? Nawet nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem bo jest 0 odzewu :P

#aliexpress #pocztapolska #zakupyzchin
  • 12
@AliPaczka: No niestety :/ Jak kupowałem xiaomi yi z dodatkami za ~400pln to przeszło, a teraz jak idzie droższa (xiaomi mi 5 + xiaomi piston + jakieś gratisy) to akurat musieli sprawdzić :D Pewnie "Gift 8$" nie jest zbyt przekonujące dla paczki tej wielkości :D
@skew: powtórzę...
jesli paczkę zarejstrował do odprawy celnej pan X, ale poszedł sobie na urlop to ona bedzie czekala aż wróci :)
jeśli wysłałes email z o2.pl to na 99% poleciała w #!$%@? czyli gdzies, gdzie celnik nigdy nie zagląda :) wyślij z gmaila.
jeśli wysłałeś i po tygodniu paczka nie ruszyła z WERu to ponów email
PS: wiele osób nie pamięta, że ich poczta nie toleruje screen.jpg - tylko *.pdf
@widmo82: Wysyłałem z gmaila, dzisiaj mija tydzień od wysłania i nie ruszyła z WERu. Skan i screen wysłałem w .png, może to dlatego :/ Dzięki za wiele wskazówek, wyślę maila jeszcze raz ale z .pdf.
@widmo82: Tak że tego, wysłałem maila o 9:28 jeszcze raz, tym razem wszystkie załączniki w formacie .pdf. O godzinie 10:26 na trackingu pojawiło się "Zwolniono po kontroli celnej" :P Dzięki jeszcze raz za protip, jakbyś nie napisał to pewnie telefonu bym nie zobaczył na oczy :D