Wpis z mikrobloga

#drony
Mireczki używający sprzętu DJI uważajcie na swoje zabawki. Od kilku dni na angielskich i niemieckich forach mnożą się informacje o straconych dronach. Jest to prawdopodownie związane z aktualizacją aplikacji DJI GO do wersji 3.1.2 .
Użytkownicy piszą że punkt "Return to Home" jest przesunięty względem rzeczywistej pozycji o około kilometr co może skutkować strata sprzętu. Jedną z niemieckich użytkowniczek pisała wczoraj, że po użyciu tej opcji jej phantom 3 odleciał ze sporą predkocią w stronę Szwajcarii (Latała przy jeziorze Bodeńskim). Przykładów można mnożyć. Pisałem już o tym do jednego mirka ale nie wtedy nie otagowalem więc pomyślałem że wrzucę info jeszcze raz dla przestrogi.
  • 11
@Maniut: oczywiście mam już zaktualizowaną wersję... Rozumiem, że w przypadku jakiegoś fuckupu z lądowaniem DJI weźmie odpowiedzialność za uszkodzenia powstałe przy użytkowaniu wadliwej aplikacji?
@feelbeats: Mam nadzieję że tak. Jak narazie nie odnieśli się w jakikolwiek sposób do informacji o straconym sprzęcie i fałszywej pozycji gps. Ta ww. Niemka próbowała się skontaktować z ich obsługą klienta ale jak narazie bez skutku. Będę śledził nowo pojawiające się informację
@Maniut: jeśli coś się pojawi, to daj, proszę znać, bo w najbliższy weekend chciałem polatać i nie chciałbym stracić drona i kopać się z obsługą klienta w celu odzyskania ;)
@Nuggerath: tak, widziałem wczoraj, że na post ze zdjęciami uszkodzeń, logami lotu, dokładnym opisem sytuacji i danymi z telefonu odpisali, że przepraszają za niedogodności ( ͡° ͜ʖ ͡°) usunę aplikację i wrócę do starszej wersji, tej bez problemów ;)
@feelbeats wczoraj przeczytałem że na którejś z niemieckich autostrad był wypadek, ponieważ Phantom 3 wylądował przed nadjeżdżającym autem. Nie napisali tego ale być może było to właśnie spowodowane błędnym ustawieniem RTH.
@Maniut: najbardziej w całej tej sprawie dziwi mnie fakt, że DJI nie wystosowało jeszcze żadnego oświadczenia, chociażby zwracającego uwagę na zagrożenie. Pół internetu zarzucone postami o uciekających dronach, a oni milczą.
@feelbeats Dokładnie! Logicznie rzecz biorąc powinni natychmiast wydać aktualizacje lub wycofać wadliwą wersję do czasu poprawy. Takie niekontrolowane zachowanie dronów może prowadzić do zaostrzenia prawa w wielu krajach, a co za tym idzie do spadku sprzedaży, więc szybka reakcja powinna leżeć w ich interesie. Dziwne to wszystko... Na forach niemieckich ludzie zalecają powrót do poprzedniej wersji DJI GO lub używanie Litchi.
@Maniut: na oficjalnym forum DJI ludzie radzą sobie w komentarzach to samo, a jedyne, na co zdobywa się załoga DJI to obietnice pomocy. Technicy czwarty dzień badają logi z lotów użytkowników. Masakra jakaś.
Czy ktoś z was ma namiar na takie informacje z forów? właśnie miałem bardzo podobną sytuacje z moim mavic pro. Wzbiłem sie w powietrze w szczerym polu po czym zaczęły wyskakiwać wszelkie możliwe powiadomienia. Od tego momentu straciłem możliwość jakiegokolwiek sterowania. W tej samej chwili nacisnąłem przycisk "back home"