Wpis z mikrobloga

#webdev #pytanie
hej, czy próba stworzenia sklepu internetowego, mając nikłe pojęcie o htmlu i korzystanie z programów typu WYSIWYG to porywanie się z motyką na słońce? Są jakieś gotowe płatne rozwiązania (silniki sklepu obsługujące płatności np. za pomocą PayU), które można by kupić, później edytować w programie typu WYSIWYG?
  • 12
@Skinnyp: platformy ecommerce - prestashop, magneto, shopify czy coś

Wysiwyg to WP + Woo + jakiś edytor. WP i Woo mają trochę wad, ale da się, a dizajn odwalisz w jakimś edytorze (są płatne i darmowe, płatny np Divi).
Każda próba stworzenia w tych czasach sklepu internetowego od podstaw to nie koniecznie porywanie się z motyką na słońce, a raczej kompletna strata czasu, i gwarantowane niepowodzenie.


@fegwegw: no jak jesteś debilem to tak ;)
@Skinnyp: Jeśli sklep w Polsce zacznij od gotowej platformy. Której konkretnie nie polecę bo sklepów nie robię. Później przejdziesz na jakieś rozwiązanie szyte pod twoje potrzeby - o ile sklep okaże się opłacalny.
Ewentualnie od razu kogoś do wykonania sklepu zatrudnij, nawet na gotowcu typu Prestashop. Jak sam nie masz o tym pojęcia to nawet na Prestashop czy WP wymiękniesz.
@Oczomyjka: Myślę, że w sensie prowadzenia biznesu to tak. Tylko dużym firmom opłaca się zamawiać i potem utrzymywać własny kod. Chodzi też o bezpieczeństwo jak nie znasz się na kodzeniu to porobisz tyle dziur, że Ci rozpizgają stronę w kilka dni nie mówiąc już o wyciekach danych fikcyjnych sprzedażach itp. itd.
Więc jak najbardziej z punktu widzenia prowadzenia biznesu to kompletna strata czasu i gwarantowane niepowodzenie.

*Może jestem debilem ale zrobiłęm
@bramborak: Ja mam kilkanaście serwisów na joomla, wp przez które rocznie, łącznie przechodzi 3,5 - 4mln UU i od 6 lat nic się nigdy nie jebło. Ale minimum pluginów, tylko płatne motywy i dodatki i aktualizację z 2-3 tygodniowym opóźnieniem. A sklep pisany na zamówienie to od 80 do 200k netto. Trochę dużo.
no jak jesteś debilem to tak ;)


@Oczomyjka: Albo masz rozdwojenie jaźni albo problem z podstawowym wnioskowaniem, ponieważ dwie Twoje wypowiedzi są zupełnie odmienne.
Nie napisałem * żeby prężyć penisa ale żeby trochę umotywować swój komentarz doświadczeniem.

A odnosząc się do > Ja mam kilkanaście serwisów na joomla, wp przez które rocznie, łącznie przechodzi 3,5 - 4mln UU i od 6 lat nic się nigdy nie jebło

To masz szczęście, że