Wpis z mikrobloga

@rrdzony: Kurna tacy idioci i kuce korwinizmu są dosłownie najgorsze, na dobrą sprawę nie wiem czy ktoś idei wolnego rynku wyrządził mu większą wizerunkową szkodę niż właśnie korwin i banda idiotów w niego zapatrzano. BTW sam jestem za wolnym rynkiem ale rozumiem idee pewnych regulacji albo pewnej pomocy zwłaszcza w kierunkach które są konieczne dla prawidłowego rozwoju kraju.
@rrdzony: jak złodziej żyje z kradzieży to bardzo fajnie z jego strony, że potrafi prosto w oczy powiedzieć że to jest złe

tak samo z socjalizmem, szanuję nierobów, którzy pragną odsunięcia od koryta by mieli motywację do uczciwej pracy

gardzę politykami, cholernymi nierobami, darmozjadami, którzy żyją z naszych pieniędzy i nigdy nie przyznają się że są złodziejami
które są konieczne dla prawidłowego rozwoju kraju.


@Aeny: o i tutaj dochodzimy to miejsca, w którym do akcji wkraczają politycy, którzy wciągają plebs w walkę o "lepszą wizję prawidłowego rozwoju kraju"
@heliodorgi: widzisz i dochodzimy do takiej patologicznej sytuacji że psuedo wolny rynek i otwarte granice sprawił że w Polsce nie ma lekarzy - a niestety jest to rzecz niezbędna do właściwego funkcjonowania państwa niestety ale typowo rynek może się sprawdzić gdybyśmy wszyscy nagle zaczęli od pkt zero - w innym wypadku silne gospodarki będą jedynie drenować te słabsze i znowu nie mówię tu o jakiś patologicznych regulacjach bo to znowu ciągnie
psuedo wolny rynek i otwarte granice sprawił że w Polsce nie ma lekarzy


@Aeny: Nie, to lenistwo doprowadziło do tego że polaczki wolą pracować przy kopaniu rowów i układaniu glazury, zamiast studiować medycynę, matematykę czy chemię....

Na zachodzie rozwiązali to jednak rozsądniej, kredycik na studia i jedź gdzie chcesz, ale spłać co w ciebie zainwestowano.
@heliodorgi: masz racje dla tego kolejna bańka w USA w każdej chwili może jebnąć właśnie na kredytach. Nie mówiąc już o tym że przez kredyty koszty stypendium wzrosły drastycznie jak i namnożyło się gówno kierunków z mega pr-em
@heliodorgi: jedyne wolno rynkowe rozwiązanie problemu edukacji jakie przychodzi mi do głowy to ulgi podatkowe dla firm//osób które opłacają naukę z np dozwoleniem 5 letniej lojalki aby przepracować u takie pracodawcy aby go jeszcze dodatkowo zachęcić
@Aeny: nic nie jebnie.... mają system który efektywnie kształci duże ilości specjalistów, którzy kształtują dobrobyt kraju i to się nie zmieni.... a to że reszta przygłupów nie potrafi wybrać właściwego kierunku, to już ich problem z kredytem i gównopracą

kredyty są potrzebne żeby zagonić ludzi do roboty... bo inaczej nie zbudowaliby domu i żyliby sobie na garnuszku mamusi do 40stki .... a tak dzięki mają niską barierę wejścia na własne gospodarowanie....
@Aeny: Edukacja powinna być darmowa. Żadnych wolnych rynków w edukacji, nawet podręczniki powinny być za darmo. I mnie nie obchodzi to czy jak się dzieciaki wykształcą, czy będą leczyły starych niemców czy murzyńskie dzieci w afryce. Ja po to #!$%@? po 14 godzin na dobę, żeby było nas stać na darmową edukację i wolność dla każdej osoby na tej planecie.