Wpis z mikrobloga

@marcinka: WiiU to konsola stacjonarna o ile dobrze mi wiadomo, ale jeśli chodzi o wybór vita vs 3ds, to zależy od gier które preferujesz. Popatrz na większe tytuły na dane konsole i na podstawie które bardziej ci się podobają, to taką konsolkę wybierz
@marcinka: wii u nie jest przenośne, switch jest. zależy jakie gry Cię interesują, vita ma mało gier z jakimś sensownym budżetem, to są dobre gry ale popierdółki w większości.
@Colek: A Link Between Worlds, remaki Zeldy z n64, Luigi's Mansion 2, seria Fire Emblem, Poki, Monster Huner, Resident Evil: Revelations, Super Mario 3D Land, remaki Dragon Quest, Mario Kart, seria Professor Layton, seria Picross itp. itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT. A na wariant "NEW" konsol dochodzą gry ze SNESa (np. Super Metroid).
@inrzynier: Persona 4 Golden, Raymany, Little Big Planet, Tearaway, Stein;s Gate, Gravity Rush, Soul Sacrifice Delta, Uncharted: Golden Abyss, Hatsune Miku, Wipeout 2048, NFS: Most Wanted, Muramasa Rebirth, Dragons Crown, Killzone: Mercenary i do tego parę portów z większych konsol typu Xcom, Borderlands, Mortal Kombat itd, a jeśli jeszcze komuś mało to mnóstwo japońskich gier które ciągle wychodzą. No ale tak na vitę nie ma gier ( ͡º ͜ʖ
@Colek: nie chcę mi się wymieniać, ale niech ci będzie, zaczniemy od hehe mario zeldy i innych gierek dla dzieci:
-zelda a link between worlds
-zelda ocarina of time
-zelda majoras mask
-super mario 3d land
-mario kart 7
-pokemon alpha sapphire
-pokemon x
-lugis mansion dark moon
-mario and luigi dream team
-super smash bros

Teraz może coś z turowych strategii:
-fire emblem awakening
-fire emblem fates/conquest
-project x zone
@inrzynier: no spoko, ale prawie większość tych gier nie zainteresuje osoby, która nie lubuje się w visual novelach czy jRPG. Vita może i ma mniej gier, ale konkretniejesze.
@Colek: o stary, JEDYNE gry wartę uwagi na vite to właśnie visual novele typu danganronpa czy jrpg typu persona 4 - obie do ogrania na innych konsolach (muramase na wii skończyłem, cudo giera). podawanie mocno wykastrowanych sportowanych gier typu killzone/mk/nfs mnie śmieszy, co to za przyjemność grać w bordelandsy w 15fps XDD z tego samego powodu nie podałem mgs3 na 3dsa - słaby port, trzeba omijać.
@inrzynier: poza tym NFS nie jest wykastrowany, jest dokładnie taki sam jak na konsoli/PC jedynie z niskimi ustawieniami graficznymi :P Działa płynnie. Killzone również całkiem dobry jest, trzyma FPSy i multiplayer jest niezły. No i nawet MGS w HD jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@inrzynier: to już zależy od człowieka, ja dla przykładu się świetnie bawiłem przy unchartedzie, może dlatego że to był mój pierwszy kontakt z serią. Można spokojnie założyć że OP z konsol ma tylko ps4, więc w taką muramase nie pogra, czy persone 4 nie pogra. Aby nie było to posiadam również 3dsa i wg. mnie biblioteka jest dość porównywalna, dlatego mówienie że na vite nie ma gier, jest imho słabe, bo
@marcinka: jeżeli masz w miarę sensowny telefon z androidem (na IOS też to zadziała ale nie wiem ile jest emulatorów i gier) to polecam dokupić pada w którym można zamocować telefon i grać w emulatory. Masz tego od groma: NES, SNES, SEGA Mega Drive, SEGA Saturn, N64, Dreamcast, PSX, PSP, gry arcade z automatów (MAME, NEO GEO itp) + te pedalskie pokemony na GBA (jak ktoś to lubi). Do tego stare
No i nawet MGS w HD jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Colek: LOL, nie tylko na vitę, gdzie brak drugiego spustu sprawia, że sterowanie jest #!$%@?. świetnie, że NFS jest niewykastrowany ale mnóstwo podobnych gier OP ma na PS4, więc po co kupować na vitę? overclocka nie komentuję, bo umówmy się, że nie wszyscy z tego korzystają a #!$%@? port pozostaje #!$%@? portem.

@Hajak: skoro OP
@inrzynier: 3DS ma więcej gier, ale takich, które nie przypadną do gustu typowemu casualowemu graczowi co lubi np. Call of Duty.

Vita jest bardziej konsolką zachodnią, a 3DS wschodnią.