Wpis z mikrobloga

Zamówiłem Xiaomi Air Purifier z FastTechu poprzez European Express.

W trackingu zgodnie z Alipaczką, ostatnie 3 statusy to:
2017-03-16 17:50:00 Chronopost France Inbound linehaul scan
2017-03-16 17:52:00 Recipient informed by SMS or email
2017-03-21 17:37:00 Recipient informed by SMS or email

Jednocześnie dostałem ze sklepu maila o treści:
"We got the message from the shipping agency that the package is waiting for
custom clearance.
Please refer to the attached email to pay the custom online."

Czy na tym etapie powinienem coś robić? Czy czekać aż dostanę paczkę lub zawiadomienie z urzędu?

#fasttech #alipaczka @AliPaczka @Andczej @cebula_online #transport #przesylki #tracking
  • 18
@cebula_online: Okazuje się, że analogiczną wiadomość dostałem na stronie FastTechu, jest ona dla mnie dostępna po zalogowaniu się do sklepu i załączony jest w niej list w formie pdfa od DPD, z prośbą o wpłatę 26,9 EUR (17 z tyt. VATu i 9,9 EUR z tytułu kosztów administracyjnych). Wygląda legitnie ale wcześniej zamawiałem tylko drobnicę i nie mam doświadczenia z większymi przesyłkami. Trochę jestem zdziwiony bo wydawało mi się, że będę
@corsten: wyszło 113,95$ za produkt (teraz jest ponad 10$ taniej...), 63,17$ za transport i 26,9 EUR z tytułu podatku i innych opłat, po które upomniał się kurier. Łącznie wyszło około 840 zł - chyba w takiej cenie w PL się nie dostanie? Doszedł cało bez uszkodzeń, działa, po 5 minutach był już rozpakowany, połączony z telefonem i mieli powietrze :) Kabel zasilający wysłali z chińską końcówką, chyba zapomniałem się upomnieć o
@DavePLN: wszystko jest ok, jestem zadowolony. Wlaczony jest w trybie auto i sam dostosowuje moc dzialania do wynikow pomiaru. Wylaczam go tylko jak wlaczam nawilzacz lub wietrze dom. Raz tego nie zrobilem (wylaczenie nawilzacza) i pomiar zanieczyszczen oszalal na jakies ponad 2 dni. Po tym czasie na szczescie wszystko wrocilo do normy. Sprawdzalem teraz cene na stronie i byla bez zmian - jest teraz jakis kod znizkowy?