Wpis z mikrobloga

[520 pelikanokopów znowu łykneło zarzutkę, która wbiła się na główną...]( http://www.wykop.pl/link/3677721/niemieckie-faz-typowymi-polakami-w-niemczech-sa-prostytutka-i-sprzataczka/) Na podstawie partyjnej manipulacji od portalu Solidarności Piotra Dudy - tysol.pl, który dziwnym trafem jest napisany w stylu zarzutek znanych z internetowych wydań WPRopagandzie, tfu znaczy WPolityce której [podobną propagandę już jakiś czas temu miałem okazję obalać]( http://www.wykop.pl/wpis/18855919/kolejna-manipulacja-wpolityce-die-welt-ma-pretensj/), ale po kolei. Tym bardziej że "czystym przypadkiem" używa tak samo ordynarnych mechanizmów manipulacji.
[Jeśli nie chcecie czytać moich wypocin -> Tu jest samo tłumaczenie tekstu]( http://www.wykop.pl/wpis/23088875/caly-tekst-z-zmanipulowanego-znaleziska-z-tysol-pl/)


A co chodzi?

Artykuł z głównej ze strony Tygodnika Solidarność - Tysol.pl wypuścił zmanipulowany artykuł w którym Niemcy mają jedynie pogardliwie i stereotypowo odnosić się do Polaków. Jest tylko jeden zasadniczy problem. "Tłumaczenie" obejmuje mniej niż 1/4 całego artykułu i jest to niezła fastamangoria partyjnej redaktorki i jej kolegi "tłumacza", którego nazwisko pominiemy i technicznie nazwijmy Pan google translate. Bo takiej fali manipulacji dawno nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z artykułu wynika że Niemcy przestawili dwie "typowe" polki, "#!$%@?ę" która chodzi do kościoła, oraz "sprzątaczkę", które obie mają wspierać PiS i ku zdziwieniu niemieckiej autorki popierać zmiany Jarosława Kaczyńskiego, tak bardzo, że chcą opuścić niemcy i wrócić do Polski. Ta w odpowiedzi ma szyderczo osmieszać obu "stereotypowych polaków" Do tekstu został tradycyjnie doklejony emocjonalny komentarz i bulwers wykorzystujący pytania retoryczne na zasadzie: "JAK TO WIELKIEGO JAROSŁAWA NIE MOZNA POPIERAĆ? BO KAŻDA POLKA TO #!$%@? I SPRZATACZKA?! SKANDAL!!!!!! No cóż to że w tekście jest mocno inaczej, to tylko taki drobiazg. Z 2 strony, nie dziwie się że FAZ został tak bezpardonowo zaatakowany, przez partyjną gadzinówkę omijając merituum tekstu -> ostro obrywa się PiS i Kaczyńskiemu, który zostaje zestawiony obok tak znamienitych postaci jak Putin oraz Erdogan, za swoje autorytarne zapędy, pokroju niszczenia trójpodziału władzy, upolityczniania sądów i prokuratury.

Na potrzeby wpisu podziele go na kilka cześci. W pierwszej z nich - znajdzie się obalanie propagandy partyjnej na zasadzie: Cytat "artykułu" z Tysol.pl, niemiecki tekst, a na końcu właściwe Tłumaczenie + mój komentarz. Linijka po linijce wykażę celową indolencję tłumaczenia, jak i propagandowy cel, który miał zostać osiągnięty.
  • 22
Obalanie propagandy

No to jedziemy linijka po linijce: Oddajmy głos portalowi Głupol.pl ups. Tysol.pl

A. Jakubiak: Według niemieckiego FAZ typowymi Polakami w Niemczech są prostytutka i pani sprzątająca

Frankfurter Allgemeine Zeitung opublikowało nowy artykuł dotyczący imigrantów. Skupia się na Polakach, Rosjanach i Turkach. Zatrzymajmy się nad tymi pierwszymi i zobaczmy, co też znamienite medium naszych sąsiadów pisze o przybyszach z Polski.


Frankfurter Allgemeine Zeitung opublikowało nowy artykuł dotyczący imigrantów. Skupia się na
Dalej tekst z Tysol.pl :

Na normatywnych przedstawicieli grupy Polaków mieszkających w Niemczech, w szczególności na normatywnych wyborców PiSu, gazeta wybiera dwie kobiety, prostytutkę i sprzątaczkę:

Bo Niemcy to peda...wo - mówi Agatha, trzymając papierosa w zaciśniętych, jaskrawo różowych, lakierowanych ustach. Aghata, Polka mieszkająca w Niemczech, wiek ok. 25, mówi tak odpowiadając na pytanie, dlaczego niektórzy Polacy w Niemczech tęsknią teraz za Polską? Polacy kochają swoją starą ojczyznę po cichu, nie narzucając
Apropo "Sprzątaczki" -> tu się zaczyna prawdziwe bajkopisarstwo
Z tekstu Tysol.pl

Kolejną rozmówiczynią, "typową" polską imigantką jest Pudrująca sobie policzki i zamawiająca wino w jakimś barze super-blondyna, Katerina, pracująca niegdyś jako putzfrau.

Tęskni do przeszłości, do ulic swojej młodości, do pachnących lasów - słowem klasyczny, typowy dla wielu przybyszów sentymentalny kicz.

Katharina nie wie i nie chce wiedzieć, że PiS i Jarosław Kaczyński chcą dzisiaj zupełnie innej Polski niż ta, którą przed
I propagandowy tekst całkowicie się posypał. Nasza druga rozmówczyni nie jest "sprzątaczką" -> tutaj winę ponosi rzekomy tłumacz, a raczej google translate niemiecko->polski, który mi przełożył ten fragment z podobnym błędem. Katarzyna jest przedstawicielką bogatej klasy średniej, w całym artykule niemiecka autorka operuje kontrastami. W przypadku turków mamy urodzonego w niemczech orgnizatora manifestacji i 40-paroletniego pediatrę. w przypadku rosjan - młodego kole i vladymira, którzy nie pamiętają ojczyzny, oraz anonimowe "Babuszki", które
@Cheater: #60groszyzawpis z #4konserwy jest typowy, poczekamy do rana na obiektywne opinie, tymczasem idę spać. Nie wiem po co to piszę, bo i tak zignorujesz.

Krótkie TL:DR manipulacji Tysol.pl:

Tekst jest zmanipulowany poprzez tworzenie wrażenia, że celem FAZ jest jedynie ośmieszanie stereotypowych "polaczków" - dziwki i sprzątaczki, co jest nieprawdą.

Przedstawienie postaci w Tysolu.pl jest nieprawdziwe, w przypadku "Sprzątaczki" jest to czysta fastamangoria Jakubiak. Opis przedstawia przedstawicielkę bogatej klasy średniej, z
najdz mi jakikolwiek przypadek kiedy np.goofas, andreth, internet (czy nawet ty) otworzyli dziob i wyplenelo z niego cos innego niz propogandowe gowno antyPISowskie.


Internet The Explorer

Andreth

Goofas

@Cheater: Co teras? Widać prosty regex w google: @ + nick + wykop - polityka przerósł twoje zdolności wujka google. U mnie zreszta podobnie, wysarczy cofnać się na mirko kilka dni. Ba albo komenty pod znaleziskami kilka godzin wstecz i masz nie-polityczny content.
Zajeloby Ci to kolejne 6h i dobrze o tym wiesz:)


@Cheater: Może i dłużej, dlatego używa się narzędzi ułatwiających życie, a nie mozolne cierpienie w zepsutej wyszukiwarce wypoku. Dałem pierwsze odpowiedzi jakie wyrzucił wujek googl, bo już tak mam że jak widzę lepsze narzędzie - to z niego korzystam. Lepiej drzewo rżnąć nowoczesnym Sthillem, niż pordzewiałym brzeszczotem dziadka, skoro do obu mam dostęp.

Kiedys 4konserwy byly tu najwiekszym rakiem. To one
Nieaktywny od 3miesiecy.


@Cheater: Rly? A pamiętasz tą aferę sprzed tygodnia?. Zobacz kto był jej autorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Informacja nieprawdziwa. Autor poprzedniego znaleziska to znany moderacji multikonciarz. Zakłada kolejne konta (kilka z nich: @przeciwko-znieslawieniom @sandra-bartoszewska @Obenaut @anty-semita @Diorama @Smite @Evangelion), z których trolluje, prowadzi agresywną aktywność, obraża użytkowników. Jego kolejne konta są banowane a cała aktywność usuwana.


Łżesz jak pies i z cieknącą śliną