Wpis z mikrobloga

3 501 - 1 = 3 500

Tytuł: Był sobie pies
Autor: W. Bruce Cameron
Gatunek: przygodowa
★★★★★★★★

Chciałam odpocząć trochę od ciężkiej tematyki ostatnich książek, dlatego wybrałam "Był sobie pies". Zakładałam, że będzie to prosta, lekka i przyjemna historyjka, w której głównym bohaterem będzie sympatyczny piesek. Tego przynajmniej potrzebowałam. W pewnym sensie książka taka właśnie była. Zwłaszcza jej początek, który swoim do bólu prostym i łagodnym językiem przypominał mi bajkę dla dzieci. Przez jakiś czas mi to przeszkadzało, ale tłumaczyłam sobie, że przecież mały pies, który jest narratorem historii, nie może używać bogatego i oryginalnego słownictwa. W dodatku w jego życiu na początku niewiele się działo. Z czasem jednak pies dorósł. Zaczął przeżywać różne przygody, poznawać nowych ludzi, miewał coraz więcej psich "spostrzeżeń" na otaczający go świat. Nie wiem w którym dokładnie momencie, ale wciągnęłam się w książkę tak, że już jej nie odłożyłam póki nie skończyłam. Ten opisany z perspektywy psa świat ludzi głęboko mnie poruszył i wzruszył. Temat przemijania, sensu życia, miłości, samotności został przedstawiony w książce tak prosto i prawdziwie, że na koniec musiałam sobie trochę popłakać i posiedzieć w całkowitej ciszy i zadumie nad swoim własnym życiem. Dawno czegoś takiego nie odczułam po książce.
Myślę, że książka nadaje się zarówno dla "małych" jak i "dużych":) Na pewno dla miłośników psów, ale także dla tych neutralnie do nich nastawionych.

#bookmeter
#ksiazki #czytajzwykopem
Pobierz budgie - 3 501 - 1 = 3 500

Tytuł: Był sobie pies
Autor: W. Bruce Cameron
Gatunek...
źródło: comment_m3itLwCqiaNZE7Ia55rFidxY1Wb00Qtm.jpg