Wpis z mikrobloga

Pytania z gatunku podstawowych (jednak nie potrafie znalezc na nie jednoznacznej odpowiedzi):
Czy moja platnosc w BTC pozostanie anonimowa jesli zaplace z portfela sprzetowego Ledger Nano S, zasilonego uprzednio pewna kwota BTC z portfela blockchain na ktorym m.in. znajduja sie BTC za ktore zaplacilem swoja karta kredytowa? Czy w celu zachowania anonimowosci platnosci kazde zasilenie portfela sprzetowego musi byc wykonane przy uzyciu miksera (tzn. pojedyncze, niezmiksowane zasilenie powoduje definitywne spalenie portfela)?
#btc #bitcoin #kryptowaluty
  • 11
@pawlo74: Ok, portfela to moze nie, bo wlasnie generuje on zawsze nowy adres - ale w tej sytuacji cala jego zawartosc chyba wymagac bedzie miksowania? Przyklad: mam anonimowo nabyty 1 BTC w portfelu, nieopatrznie zasilam portfel 0.01 BTC ktore kupilem za pomoca karty, czy musze wymiksowac cala jego zawartosc tj. 1.01BTC?
@pawlo74: Wiec teoretycznie wystarczy dokonac przelewu na nowy adres zeby przerwac historie platnosci np. ze sprzetowego portfela na anonimowo otwarty (tor/vpn) porfel na blockchain.com, a nastepnie porobic kilka malych przelewow na portfel sprzetowy, za kazdym razem generujac na nim nowy adres? Cos za prosto to brzmi...
@Morswinnik: jestem zaskoczony, że w tej społeczności ludzie obawiają się mówić o prywatności czyli naszym prawie człowieka. W takim pokręconym świecie żyjemy. Gdzie nie ma problemu z bombardowaniem niewinnych ludzi a inwigilacja to chleb powszedni. Czekam aż wypowie się jakiś fachowiec.

Właśnie słyszę o "What's up" jak cisną na fake streamie aby umożliwić podsłuchiwanie po ataku w Sztokholmie.