Wpis z mikrobloga

#bitcoin #kryptowaluty #afera

"First of all, I apologize for this. I uploaded some uncompleted feature's code and caused considerable misunderstandings.
This uncompleted feature was intended to allow the owners of Antminer to remotely shut down their miners that may have been stolen or hijacked by their hosting service provider. We never intended to use this feature on any Antminer without authorization from its owner. This is similar to the remote erase or shutdown feature provided by most famous smartphone manufacturers.
However, this feature was never completed. But I made a mistake to upload the test code to github without checking carefully, I'm really apologize for this.
The controversy around this code has brought our attention to improve the design in order to address vulnerabilities that were pointed out by the community recently. For this, we thank the community for pointing out bugs and contributing to our open-source codebase. We would also like to take this opportunity to express our solidified belief in the open source community and express our renewed commitment to improving the quality and testing methods of our code.
Moving on, we have released the new updated source-code on GitHub and new firmware on our website which removes this bug. We recommend all Antminer owners to upgrade their firmware to the updated firmware from the list below and strongly advise to not download any firmware provided by a third-party which can lead to unexpected outcomes in function and can also be potential phishing attacks."

Czyli zgodnie z przewidywaniami - tłumaczenie, że to wszystko wina błędu w sztuce, a nie celowe działanie.

Dla niezaznajomionych z tematem: http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne/1398-koparki-antimer-z-backdoorem-umozliwiajacym-ich-wylacznie
  • 19
@pawlo74: tak szczerze to ma rację. W dupie bym miał Asicboost jakby to nie blokowało deweloperów przed ulepszaniem BTC a tak to muszą projektować zmiany pod bugi a to jest kur... już porażka.
Na tym etapie nawet HF nie byłby taki straszny aby pokazać pasożytowi jak się kończy używanie exploitów jak CI zmienią soft to już ich problem i w d. bym miał Bitmain. Im dłużej karmimy tego raka tym gorzej
@pawlo74: E tam każdy widzi co #!$%@? bitmain i jakim jest rakiem w systemie. Promuje zbugowanego klienta na siłę (BU), monopolizuje rynek dzięki Asicboost którego nie chce zablokować , jest poprawka w sieci blokująca tylko to. Jak padnie bitfury to bitcoin nie bitcoin tylko Bitmain coin :D zwłaszcza że ma patent na Asicboost. Jakby sieć pokazała monopoliście gdzie jego miejsce to BTC z segwit by skoczyło z 5x do góry po
@WeselnyGiermek00: byłem przeciwny rozłamowi do momentu kiedy nie wyszedł AsicBoost a teraz po AntBleed pójdę na wszysko, cokolwiek aby pozbyć się tego pasożyta z systemu. Im bardziej bitmain pogrąża się tym większe zaufanie mam do systemu bo wiem, że każda akcja jest usprawiedluwiona ja osobiście nie mam żadnych wątpliwości. Dziwne troszkę bo wcześniej zaczynałem mieć dylematy moralne, teraz nie mam.
@pawlo74: No bo dopóki było bo my chcemy dobrze dla BTC alt CORE nie... no to ok ma się rózne punkty widzenie i nie trzeba się zgadzać BTC to nie demokracja tylko zasady matematyczne. Ale jak ktoś patentuje, robi backdoory, to jest poprostu niebezpieczny. I tu nawet nie o to chodzi że robi to celowo ale o to, że przez przypadek może mocno rozwalić system własną głupotą i chciwością. Nie uważam
@mihaubiauek: Zależy co rozumieć przez cel. Jeśli potajemną kontrolę nad sprzedanymi minerami to nie.
Jedyne sensowne wyjaśnienie to to co napisali, czyli planowali funkcjonalność i przez pomyłkę dodali związany z tym kodem. Jak się nie robi branchy w gicie na osobne funkcjonalności to tak się dzieje. Pewnie chińczyk coś tam robił a potem ręcznie usuwał kod związany z tym czymś co robili.
@mihaubiauek: Bo nie skończyli
tak to był bug ale szukanie złych intencji w kodzie który sami upublicznili jest absurdalne
zwłaszcza że bitmain to jedyne źródło nowoczesnych minerów, jakby chcieli kontroli mogliby po prostu przestać sprzedawać