Wpis z mikrobloga

Fenomen #danielmagical jest czy może właściwie był bardzo prosty. Lubimy oglądać tych, którzy mają gorzej od nas, możemy się wtedy odrobinę dowartościować.
Posłuże się tutaj pewnym przykładem. Sprzedawcy na targu/bazarze nierzadko wyciągają pensje jak ktoś z niezłym stażem w korpo, często jednak wyglądają biednie, ubrani w jakieś stare szmaty, jak ktoś świeżo oderwany od pługa. Otóż opanowali oni jedną prostą zasadę, żeby być skutecznym trzeba wyglądać gorzej niż swój klient, sprawiać wrażenie że ma się mniej. Inaczej pojawia się takie lekkie ukłucie u klienta - nie dam temu #!$%@? zarobić, pójde do biedronki.

Analogiczna sytuacja występuje na #polskiyoutube wychodzi taki #gonciarz i jest to ukłucie, on jest niewiele starszy ode mnie a w miesiac zarabia tyle hajsu co ja w pół roku/rok #isamu który obnosi się ze swoim drogim samochodem też jest tutaj niemiłosiernie hejtowany

A #danielmagical ? Był super, taki naturalny szczery chłopak, #seba w sumie taki dresik, ale spoko ziomek #baobab hehe - byli ok bo mieli mniej, mieszkali w gorszych warunkach, pijackie awantury z patologiczną matką - dzięki temu przeciętny widz mógł się dowartościować, bo on jednak miał lepiej.

Pojawiły się jednak pieniądze, spore pieniądze. I jak to w takich przypadkach zaczeło się wyliczanie, ile zgarnął na co wydał, dlaczego s8 a nie np używany s6, dlaczego taki duży tv, dlaczego ps4 etc. (serio oczekiwaliscie że nie wyda tego na picie, gadżety tylko zacznie na giełdzie inwestować, bitcoiny skupować?) A to nie dziękuje za wszystkie donejty, tylko za te większe, a to dymy już teraz jakieś słabe... I tak daniel z idola wykopowej społeczności zmierza w szybkim tempie do bycia powszechnie hejtowanym. On się nie zmienił. Duża popularność paradoksalnie mu zaszkodziła, pieniądze zburzyły ten jego idealizowany obraz, kogoś kto ma ma mniej i trzeba mu pomóc.
Wprost idealnie to o czym mówie przed chwilą ujął to w swoich słowach @univac:

daniel to dziwka łasa na pieniądze, wczoraj jeszcze na koniec streama chcial tu wielce przykozaczyc i rzuca sie hajsem w strone łukasza "masz tu 100 zl", a #!$%@? grubas do wiadra sra, takie podsumowanie tego cwela z cyckami


Zatem teraz fajny jest #rafatus czy #mahonek i to ciekawe zjawisko socjologiczne trwa dalej :)
  • 14
@Dirty_Digger: gówno prawda, jeśli ktoś ma lepiej, to ja chcę być jeszcze lepszy i zdecydowanie wolę sprzedawców z klasą niż buraków z kartoflami

takiego Magicala może mi być co najwyżej żal, bo najczęściej żal bije z tych jego streamów, żałosne podejście, żałosna rodzina, żałosne problemy i wszystko przez głupotę
@Dirty_Digger Generalizujesz i ogólnie słaby ten twój wywód. Ludzie często hejtują Gonciarza dla funu, a nie z powodu jakichś skrytych zazdrości. Isamu jest po prostu #!$%@? człowiekiem, więc jest na niego hejt. Nie jest teraz fajny ani Mahonek ani Rafatus. To są debile, a proposują je głównie zielonki, żeby zaspamować tag #danielmagical. Ja nie oglądam i oglądałem Daniela, bo ma gorzej tylko po prostu poprawiał mi humor i życzyłem mu by
@Dirty_Digger: Generalizacja część główna.

wychodzi taki #gonciarz i jest to ukłucie, on jest niewiele starszy ode mnie a w miesiac zarabia tyle hajsu co ja w pół roku/rok #isamu który obnosi się ze swoim drogim samochodem też jest tutaj niemiłosiernie hejtowany


No tak, w końcu wszyscy im zazdroszczą, bo mają hajs. A nie pomyślałeś o tym, że równie dobrze Gonciarz może być hejtowany za to, że jest dosyć kłamliwym bucem o