Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Mam pytanie o antywirusa...

Ostatnio zdenerwowałem się na swój antywirus - mam darmowego Avasta, który niby działa w tle ale g*o wykrywa, po zainstalowaniu programu Zemana AntiMalware okazało się, że mam ponad 70 zagrożeń XD.
Nie na rękę mi robienie formata i instalowanie wszystkiego od nowa, już prędzej skłaniałbym się do zrobienia porządku w tym syfie, zdefragmentowania partycji (o ile to się praktykuje jeszcze? XD) i zrobienie sobie kopii zapasowej systemu aby owy stan był moim "punktem wyjściowym" w razie czego.
Ale do rzeczy...!

Naszła mnie "refleksja" czy zakup płatnego antywirusa ma sens? słyszałem setki opinii, że antywirusy to kupa, lepiej mieć dobrego firewall'a i tym podobne...
Ale zostając przy antywirach, czy kupno antywira (nie reklamując konkretnej marki) za ok. 80zł (wersja home) ma wg Was sens? (dodam, że nie interesują mnie żadne nielegalne rozwiązania). Chodzi mi głównie o to, czy płatne antywirusy oprócz dodatkowej osłony na maile i inne, mają bogatszą bazę wirusów? (mam nadzieję, że aż tak nie lecą w ch
a z użytkownikami darmowych wersji - ale wolę się dopytać).

Biorąc pod uwagę moje ostatnie doświadczenia, chyba najbardziej interesowałaby mnie ochrona przed malware, a to chyba już zahacza o płatne oprogramowania. (trochę wiocha jak siedzisz ze znajomymi przed kompem albo co gorsza podpinasz laptop do projektora na uczelni bo masz prezentację i nagle otwiera Ci się okienko ze stroną internetową sexshopu ( ͡ ͜ʖ ͡) )

Może ktoś korzysta z płatnego amtywira?
Przy okazji zapytam, chociaż to pewnie temat rzeka... Kaspersky, Nod, Avast lub coś innego?

#antywirus #komputery #informatyka #internet
  • 5