Wpis z mikrobloga

Najpierw sądziłem, że to tylko plotka. Że ktoś wyolbrzymia sprzeczkę z przypadkowym przechodniem. Ale potem zobaczyłem film, na którym ochrona marszu PO - na oczach liderów partii - szarpie i wyzywa demonstrantów, którzy podeszli do nich z tęczową flagą. Według relacji medialnych działacze Miłość Nie Wyklucza zostali opluci i zwyzywani od marginesu.

Szokujące. Ale jeszcze bardziej szokują mnie reakcje PO i Nowoczesnej po ujawnieniu tego kompromitującego filmu. Dla rzecznika PO podejście z tęczowymi flagami do Grzegorza Schetyny to "prowokacja" wymierzona w zjednoczoną opozycję. Posłanka Nowoczesnej - partii, której kamizelkę miał na sobie jeden z bijących - usprawiedliwia ochroniarzy i bagatelizuje sprawę. Żadne z nich nie zdobyło się na oczywiste słowo: "przepraszam". A może uważacie, że nie macie za co przepraszać?

Czy wasi sojusznicy z zachodniej Europy wiedzą, że na waszych demonstracjach można zostać pobitym za tęczową flagę? Że nieukrywanie swojej orientacji seksualnej nazywacie "obnoszeniem się"? Że walkę o równe traktowanie uważacie za "prowokację" przeciw zjednoczonej opozycji?

W takich sytuacjach widać jak na dłoni, ile warta jest wasza europejskość i jaka z was alternatywa dla PiSu. Widać, czego możemy się spodziewać po rządach PO. My od homofobii będziemy trzymać się z daleka. Demokracja, o którą walczymy, to wolność i równość dla wszystkich, a nie wasz powrót do żłoba.


~ Adrian Zandberg

#polityka #platformaobywatelska #razem #partiarazem #lgbt #teczowepaski #nowoczesnapl #marszwolnosci #homoseksualizm #homofobia #polska
  • 24
@Tom_Ja: No no, jeden komunista uczy się od innych komunistów - w tym wypadku od Z. Kossakowskiego. Też liczy na posadkę w TVP?

Zandberg nie rozumie, że czasem trzeba schować swoje małe interesiki, by wyjść razem w większej sprawie pod wspólnym sztandarem. Na tym polegała "Solidarność". Ta prawdziwa. Dawno temu.
@Tom_Ja: Tylko ze jakbys widzial sytuacje od poczatku, to bys wiedzial ze sytuacja tak nie wygladala. Ten baner wepchnal sie (przewracajac ludzi po drodze) w przestrzen zamknieta nawet dla mediow, z powodow bezpieczenstwa. Wiec ochrona ich usunela. Plucia zadnego nie bylo, co widac na tym filmiku. Ten banner i jego wlasciciele szli z marszem przez nikogo nie niepokojeni, problemy zaczely sie tylko gdy sila weszli w strefe w ktora wejsc im
@Tom_Ja: przecież to typowa zagrywka PO,pseudo liberalni wolnościowcy,całą 8 letnią kadencje się jak wąż manewrowali wokół tematu lgbt i związków partnerskich,nie wiem jak ktokolwiek może im jeszcze wierzyć,to samo ze słowami Schetyny że rozliczą rządy PIS,toż nawet jak był wniosek o postawienie Ziobry przed Trybnuałem Stanu to nie wszyscy posłowie platformy się zjawili
@Hamouma: To nie byla kwestia flagi ani pogladow (akurat w ochronie szedl nawet moj znajomy, dzialacz LGBT). Po prostu na czolo marszu obok politykow ochrona nie moze wpuszczac anonimowych ludzi.

Ale zgadzam sie ze w PO jest duzo konserwatyzmu, tyle ze tym razem nie mial on znaczenia.
@Haqim: Ja ich znam, widziałam na pycie, jak się chwalili, że będą inbę robić. Więc prowo była, ale jak znam lgbt mocno pokojowa. Tylko Schetyna nie cierpi gejów (osobiście to mi on wygląda na krypto, tak jak ten pan, co się pultał o 7tys. demonstrantów i straszył konsekwencjami - obu z oczu jak Biedroniowi patrzy).
@Haqim: a pamiętasz jak ostatnio Muchę wygwizdali? Jak tłum skandował "8 LAT" aż ich Nowacka uspokajała,to są lawiranci,w zależności od sondaży raz są za lgbt,raz przeciw,raz chcą ucinać 500+,innym razem dawać też na pierwsze dziecko
Zandberg nie rozumie, że czasem trzeba schować swoje małe interesiki, by wyjść razem w większej sprawie pod wspólnym sztandarem. Na tym polegała "Solidarność". Ta prawdziwa. Dawno temu.


@wrrior: Solidarnośc, ta prawdziwa, dawno temu, to był de facto socjalistyczny ruch cumplu, a neoliberalizm to jego dokładne zaprzeczenie.
Mam ci tu zacząc wyliczać 21 postulatów ? związki o których mowa w 21 postulatach to bynajmniej nie jest Związek Pracodawców Polskich i KPP Lewiatan
@Haqim: Chciałabym zobaczyć to wbijanie. Jak znam życie, wyglądało tak, jak Jaok bijący dziewczynę i potem poszczucie go psem przez Antifę. Laska po prostu obok niego się przecisnęła. Pewnie podeszli do Schetyny prędkim krokiem, żeby zdążyć przed ochroną, ochrona mogła im grzecznie powiedzieć do widzenia, rękoczyny były niepotrzebne. Ale trzeba im przyznać, że cudnie się zachowali. Zemsta Biedronia, czy coś. ;)
@teren: Największym kitem, jakie media w latach 80 wcisnęły prostemu ludowi to to, że Solidarność jest prawicowa i wolnorynkowa. Lecą już na tym kilkadziesiąt lat (POPIS to skłócona Solidarność plus oficerowie prowadzący i spadochroniarze z PZPR).
@Haqim: ale istnieje u nich dyscyplina partyjna,poglądy poszczególnych posłów nie mają nic do rzeczy,Schetyna ciągle zmienia zdanie a reszta głosuje jak wódz każe tak samo było z Grajewską i jej głosowaniem przeciwko obniżce posłom kwoty wolnej od podatku do poziomu zwykłych obywateli
@Haqim Przed Schetynę jak najbardziej wpuszczano innych ludzi. Chociażby gościa, który nagrał zdarzenie z LGBT. A Jedyna Słuszna Opozycja nie szła na samym czele. Ekipa MNW/AO była nawet na początku, tylko się zbliżyli do ludzi PO.

Ciekawe na jakiej podstawie twierdzisz, że nie było plucia, jeżeli mord ochrony nie widać.
@Haqim: Moim zdaniem lgbt zostało cudownie wyrolowane z przestrzeni publicznej wraz z porażką wyborczą Palikota i SLD. Razem nie dostało się do sejmu, a tylko oni bronią mniejszości. Zwróć uwagę, że właściwie cały obecny sejm jest homofobiczny. PIS i KUKIZ wiadomo, dla PSLu homoseksualizm to choroba wymagająca leczenia, PO w połowie składa się z katolskich kryptogejów. Muszą robić dym samodzielnie, inaczej znikną z mediów do reszty. Parada równości raz w roku
@falszywy_prosty_pasek: Wpuszczano tam ludzi z mediow, albo z partii, ktorzy to wczesniej uzgodnili z ochrona. A nie ktorzy nagle wbiegali od boku. Tutaj masz inne nagranie, widac moment wypchniecia, widac kiedy sie rozdzielili, nie widac zadnego plucia. Widac twarze ochrony (czy jak ty mowisz- mordy).
@lavinka: MNie nie musisz przekonywac. Na zadna z partii ktora wymienilas nie zamierzam glosowac. Po prostu nie uwazam ze takie akcje powoduja cokolwiek dobrego dla osob z lgbt (bo tutaj najpierw trzeba wygrac spoleczenstwo, a potem politykow).
@lavinka: @falszywy_prosty_pasek: A tu macie jeszcze oswiadczenie od jednej z osob z ochrony:

1. Interwencja (wyprowadzenie, a nie pacyfikacja) miała miejsce nie jak „próbowali się zbliżyć” lub „udało im się dostać przed polityków opozycji”, tylko w momencie jak wtargnęli, rozpychając ludzi z boku, do strefy pomiędzy banerem, a pierwszą linią marszu, w której nikt nie miał prawa przebywać. Nawet media w tą strefę były wpuszczane za zgodą organizatorów i rotacyjnie.