Wpis z mikrobloga

#miui #xiaomi #android #androiddev #mi5
Mirki, sprawa przedstawia się następująco. Mam problemy z połączeniem swojego mi5 z radiem w aucie. Radio w aucie to JVC(czyli w sumie Kenwood). Nie jest to jedynie mój problem, gdyż z podobnym problemem już od hohoho zmaga się wiele osób. Niestety xiaomi, albo majstry z xiaomi.eu nic z tym nie robią.
Problem wygląda następująco. Radio w samochodzie łączy się z telefonem przez BT, trochę to trwa (ale to akurat chyba wina radia). Po połączeniu mogę sterować muzyką, przełączać piosenki, zatrzymywać etc (chociaż czasem zrywa mi przez to połączenie z telefonem) ale niestety nie mogę wybierać numerów za pomocą przycisku na radiu. Jak ktoś do mnie dzwoni, nie mogę odebrać telefonu przyciskiem na radiu, muszę robić to na telefonie. Mając redmi2 próbowałem romu cyanogena (bodajże, już nie pamiętam) i tam problem nie występował. Problem występuje jedynie na romach MIUI. Macie jakiś pomysł co zrobić? Ewentualnie czy można coś podmienić w romie MIUI jakimiś plikami z romu cyanogenowskiego? Pytałem już na kilku forach i niestety nikt nie znalazł rozwiązania. Może Wy coś poradzicie?
  • 6
@asd1asd: miałem dokładnie to samo i pomogło.

@sopel87: ja mam zestaw bluetooth fabryczny i działa OK. Sporo znajomych ma xiaomi i nie mają problemów z połączeniem przez BT. Wygląda na to że to JVC nie do końca dostosowało się do standardu
@Mithrindil
@Majsternyuu no ok, ale nie jest to jedynie mój problem. Poza tym na CM działało normalnie, stąd moje pytanie do bardziej ogarniętych w temacie, czy można jakoś wyciągnąć jakieś pliki lub cokolwiek z romu CM i dodać do MIUI