Wpis z mikrobloga

@martwa_religia: kumpel mi malował jakimiś flamastrami. ale ściąga je z zagranicy. one maja w sobie jakas farbe a nie tusz. potem bezbarwnym przeleciał i jest spoko. minus taki ze mam matowy kask i ciężko utrzymać po lakierowaniu.
@martwa_religia @katera: flamastry to pewnie akrylowe, zwykły flamaster, tylko zamiast tuszu ma lakier akrylowy. Fajne tylko zupełnie inny styl, żadnych gradientów, cieniowania etc. się nie zrobi. Co do aerografu to ciężko tutaj przewidzieć cenę, bo wiadomo: sztuka. Ale polecam wydać trochę więcej, amatorów (takich jak ja XD) jest sporo. Minimalna cena powinna zaczynać się od 400zl. Jeśli chodzi o sam bak :)
@martwa_religia: hmm. Z góry mogę odradzić robienie szablonu na taki wzór. Szablony na kaski są dobre jedynie w przypadku baaardzo prostych wzorów. W innym przypadku ciężko dopasować płaski szablon do obłego kasku i wyjdzie kaszana. Chyba że masz dostęp do plotera w połączeniu z jakąś folią termokurczliwą, ale zabieg ryzykowny a i efekt będzie mizerny. Próbowałem sam, @katera widziała, wyszło słabo :D natomiast czarno-biała grafika wyjdzie świetnie aerografem i sam koncept