Wpis z mikrobloga

W gazecie "die Welt" artykuł o wizycie Prezydenta Niemiec w Polsce .
Tytuł "Nowe polskie wymówki w sprawie uchodźców "
A teraz komentarze z największą liczbą polubien
Na 22:35
"Jeżeli ktoś płaci przemytników 5-10 tysięcy euro to chce polsko wschodnia prowincje ominac i wylądować w zachodnich Niemczech w dużym mieście inaczej ta inwestycja się nie opłaca."
+111

" Polska dobrze robi w sprawie uchodźców,przecież żaden uchodźcy nie chce do Polski ..."
+103

"Ta cała dyskusja o rozmieszczenie uchodźców w Europie to zasłona dymna. Większość uchodźców nie chce do Polski i Węgier.."
+96

I tak dalej

Tutaj artykuł z komentarzami
https://www.welt.de/politik/ausland/article164754026/Polens-neue-Ausrede-in-der-Fluechtlingsfrage.html#Comments

#ciekawostkizniemiec moj autorski tag o Niemczech

#neuropa #4konserwy #uchodzcy #imigranci
  • 29
@Hamouma: a to ja Ci odpowiem, bo sprawa była wyjaśniana jeszcze za czasów E. Kopacz. Chodzi o ludzi, którzy siedzą w obozach dla uchodźców np. w Libanie (milion w czteromilionowym kraju). Do Polski przyjechaliby Ci, którzy wyrazili by wolę ku temu, po uprzednim przygotowaniu - podstawy języka i "ogarniania Polski" - nie wiem jak to inaczej nazwać, chodzi mi np. o to, żeby wiedzieli że w zimę u nas jest naprawdę
@Lipathor: tak,tak.Skoro on siedzi w jakimś obozie od kilku miesięcy to ma gdzieś kierunek,liczy się aby uciec.Dostanie się do Polski a na drugi dzień ucieknie do Niemiec tak jak ta rodzina z Syrii,bądźmy poważni,jaka nauka języka,jakie ogarnianie Polski skoro nasz kraj jest dla nich tylko przystankiem
@Hamouma: Zasadniczo Niemcy nie mieli wyżu demograficznego w latach 70 i 80. Od 40 lat są na minusie i sprowadzają z zewnątrz. Najpierw Turków, teraz resztę. Niestety razem z resztą przyjechali Polacy i Rosjanie, Ukraińcy się pakują. Nie taki był plan. I świrują. :D
a to ja Ci odpowiem, bo sprawa była wyjaśniana jeszcze za czasów E. Kopacz.


@Lipathor: Widzę, że jesteś biegły w temacie - doprecyzuj więc proszę jakim cudem mówimy dziś o karach za 7 tysięcy nieprzyjętych migrantów, skoro "sprawa była wyjaśniania jeszcze za czasów E.Kopacz" i oficjalnie mówiono o 2 tysiącach?
@spokojnie_to_ja: Mnie też zdziwiła poprawność komentarzy pod artykułem. Nie w kontekście zawartości, ale pod względem interpunkcji, poprawności ortograficznej, przywiązania wagi do poprawnego wykorzystania języka pisanego. Natomiast teraz otwórzcie pierwszy lepszy artykuł na www.wp.pl i przeanalizujcie komentarze.