Wpis z mikrobloga

@pffflstlss: Przy tysiączku,czy dwóch to niewiele Ci zmieni różnicę:

1. BTC za 10 000k, przy kupnie 0,1 = 1000 zł
BTC za 8 500k, przy kupnie 0,1 = 850 zł

ja nie czekam w takiej sytuacjach, bo potem żałuje, że nie kupiłem. Patrząc na wykres teraz mam wrażenie , że ta cena to duże promo...

To samo z altami, lecą ost. te warte uwagi na góra 10% i to w ciągu
@Janekudus: Myślę, że po prostu wiele osób uważa, że ślepa wiara w Bitcoina i inwestowanie bez żadnego planu jest zabawne. Szczególnie, kiedy nawzajem się pocieszacie, że spada, by potem silniej urosnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NaPewnoNieZyd:

Szczególnie, kiedy nawzajem się pocieszacie, że spada,

To nie od mnie, ja nie płaczę, że kupiłem za 5k jak potem spadł do 4,5k

wiele osób uważa, że ślepa wiara w Bitcoina i inwestowanie bez żadnego planu ( w BTC ) jest zabawne.


Zabawniejsze jest założenie lokaty np. w Getting Bank na 2,5 % i po roku być i tak na minusie ( bo inflacja ). Założę się, że kupowanie na
@Janekudus: To chyba kwestia podejścia. Dla mnie inwestycja ma przynosić zyski przy rozsądnym ryzyku. Pewnie kiedyś kupię BTC, ale nie teraz. Jest wiele innych rzeczy, w które można władować pieniądze, świat to nie tylko kryptowaluty.

Lokata to nie spekulacja. Wpłacasz pieniądze i nie ma bata - za rok masz 2,5% więcej. Tutaj kupujesz bitcoina i za rok możesz mieć 2x tyle, albo 1/10. Nikt tego nie przewidzi.
@Janekudus: Chciałem zainwestować w lokaty ale jak zobaczyłem 0.5% w skali roku to...lol lepiej trzymać w materacu. Utopiłem parę k w krypto i może coś z tego będzie. Choćby btc było za rok tylko 5% droższe jak dziś to i tak lepiej jak lokata. Plus jeszcze jest możliwość że to znowu strzeli w kosmos i wyciągnę z 10x więcej... albo stracę wszystko. Akurat stać mnie na tą stratę więc whatever. Lepiej
@Janekudus: A rób co chcesz ze swoją kasą :) Nikt Ci nie zabroni kupowania BTC podczas gdy bańka właśnie wybuchła :) Cena spada - za kilka dni zatrzyma się na jakiś czas aby lekko wzrosnąć i ponownie spaść pewnie do poziomu 1k $ Tak jak poprzednim razem
@filip34: Czemu najlepsza? Jak masz możliwość kupienia teraz tanio to czemu nie? Np. jaki jest sens kupić powiedzmy 1btc po 2k$ teraz i potem za 2.5k. Czemu nie kupić 2 za 2k? Jesteś 500$ do przodu. Chyba że ktoś nie ma kasy w tym momencie i np. inwestuje jakiś % wypłaty co miesiąc patrząc długoterminowo to wtedy tak
@druoz: 25zł po roku od 1k pln cię zadowala? 250pln od 10k... bardziej mi się opłaca iść dodatkowy dzień do roboty i mam ten zysk zrobiony. A bank na tych 10k zrobił pewnie drugie tyle albo i więcej, niewykluczone że nawet na krypto
@druoz: Bo pewności co do kursu nigdy nie masz, szczególnie jako początkujący. Kupując za jednym razem możesz jednak przez dłuższy czas być na minusie - jeśli to inwestycja długoterminowa typu rok i więcej to ok, możesz kupić teraz i zapomnieć, wielkiej różnicy nie będzie.