Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #ksiazki zastanawiam się nad kupnem #czytniki i wyczytałem, że najlepszy będzie sprzęt #amazon
Nie znam się na tym, wiem jedynie tyle co przeczytałem na internecie ale znalazłem na allegro coś co wygląda na #cebuladeals
Oryginalny czytnik amazon #kindle w cenie kilkudziesięciu złotych.
Warto go brać? Wersja bez reklam i do tego z internetem wygląda kusząco, ale chętnie bym wysłuchał opinii kogoś lepiej obeznanego w temacie.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6832356248
  • 21
@EloBaza: Ale jest sens brać używkę do takiej kwoty?
Czy lepiej zainwestować w nowy sprzęt, bo teoretycznie mogę sobie pozwolić na nówkę tylko czy jest sens?
Zakup nowego sprzętu da mi jedynie gwarancję ale te sprzęty jej nie potrzebują, wszyscy zachwalają ich bezawaryjność.

@PurpleHaze: Najtańsze kindle na stronie amazon kosztują około 100$, tu masz go za 10$ jak to nie jest #cebuladeals to ja nie wiem co nim jest
@Rhobar: ja kupiłem używkę na allegro, udało się wylicytować za 170 pln. ale inny model (classic 5 czarny i bardzo dobry stan). mam od marca i nie narzekam, wszystko dobrze dziala, bateria też dlugo trzyma także jestem zadowolony.

wiadomo że możesz trafić na szmlec, ale nie widziałem opinii żeby Kindle się jakoś bardzo psuły
@Rhobar: to jest trochę inny model, ale powyżej 200 nie warto imo. wtedy możesz trochę dołożyć i kupić używkę z amazon.de z gwarancją. popatrz sobie jeszcze na ceny, ja przed kupieniem swojego przez kilka dni śledziłem te licytacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najtańsze kindle na stronie amazon kosztują około 100$, tu masz go za 10$ jak to nie jest #cebuladeals to ja nie wiem co nim jest


@Rhobar: po pierwsze klamiesz, pod drugie klamiesz.
Najtanszy kindle kosztuje 80€, taki sprzedawany jako otwarty przez amazon, kupisz i za 50...
I ty wiesz jak dziala allegro prawda? Wiesz ze to jest aukcja i za 10$ tego przedmiotu nie kupisz prawda?
@PurpleHaze: 80$ plus wysyłka z amazonu to będzie te około 100 $.
na czym polega "otwarty przez amazon" ? Nie rozumiem tego.
Obecnie jest za 10$ tzn. że mogę kupić za tyle, za troszkę więcej lub znacznie więcej, jednak biorąc pod uwagę ze to ostatnie 2 dni aukcji to chyba cena już sporo nie urośnie, to już nie te czasy gdy na allegro dominował używany sprzęt który był licytowany, dziś większość
@Rhobar wcześniej miałem Kindle 7 i na początek jak dla mnie jest idealny, teraz mam pw3, z podświetleniem i większą rozdzielczościa. Jak chcesz tanio to spokojnie uzywke 7 polecam
@Rhobar: miałem 3 różne modele, jak Cię stać, to bierz Paperwhite3, bo jest po prostu najlepszy. Jak nie, to kup używkę... ale z warehouse deals amazonu.de - masz spore przeceny i nawet gwarancję za sprzęt po którym w ogóle nie widać zużycia (np wymienione plastiki itd).
W ramach gwarancji Amazonu jak Ci pęknie wyświetlacz - jest gigantyczna szansa na zamianę na nowego Kindla w jej ramach, dlatego warto ją mieć.
@Waspin: @Rhobar: Tak jak Waspin pisze, bardzo dobrą opcją jest branie z warehouse deals, robilem swego czasu w amazonie, m.in przy tym. Duzo rzeczy może mieć naderwane opakowanie, uszkodzone przez zaklejony kod S/N i juz idzie na przecene.