Wpis z mikrobloga

Seryjne wygrane, pogromy na Atalancie i Cagliari. Potem strata szans na LM i seryjne porażki. Nagle brak szans na LE i dwa pewne zwycięstwa. Gardzę. Tak jawnego i świadomego #!$%@? meczów byle nie dostać się do LE jeszcze nie widziałem. Chciałbym aby miało to jakiś sens i w lecie nastąpi gruntowna przebudowa drużyny, a jak wiadomo FFP i gra w LE znacznie by to utrudniły. Teraz mają wolną rękę.


Nie wiem czy to prawda ale coraz bardzej zaczynam wierzyć, że Inter oddawał mecze. Szkoda, że nie pomyśleli o kibicach.
#inter #seriea #pilkanozna #ligamistrzow
  • 6
@rooger: wydaje mi się, że tu w grę wchodziło FFP. Chyba ktoś podsłuchał i nagrał jak Ausilio powiedział, że Inter żeby ominąć FFP nie może grać w pucharach. Wydaje mi się, że w tym sezonie skład w ważnych meczach grał dosyć dobrze i było kilku quality piłkarzy.
odpowiedz


@rooger: gdzieś czytałem, że jeśli zmieniasz trenera w trakcie sezonu to stawiasz na takiego, który zmotywuje piłkarzy, a nie długoterminowego. Możliwe, że Pioli miał zmotywować piłkarzy próbując osiągnąć LM i w momencie, w którym stało się jasne, że LM nie będzie postanowili trochę potracić punktów, zeby i LE nie było. Dodatkowo Spaletti będzie lepszym rozwiązaniem, żeby rozbudować zespół.
@wisakoy: Nie wiem, Pioli radził sobie przyzwoicie, ale włoską piłkę średnio ogarniam (ale może się to zmieni, bo w tym sezonie byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony paroma spotkaniami).

Pisałem natomiast o tym już gdzieś. Był okres kiedy Inter i Milan były w kryzysie, bo miały tak po prostu słabe drużyny. Milan generalnie dalej jest słaby, ale pojawiają się tam postacie wokół, których można budować drużynę - Donnarumma, Romagnoli, Locatelli czy Suso. Interowi