Wpis z mikrobloga

@fishery: Bardzo ładny Twój projekt. Ja wybrałam swój ze względu na doklejony garaż w kształcie literki L przez co zajmie nam to mniej działki i zostawi więcej ogrodu :)
Jak to wygląda po zakupieniu projektu? Co będę musiała zrobić jak będę chciała coś zmienić ?
@justyzzzka: wszystkie zmiany nieistotne jak przesuwanie ścian działowych są ok. Ale jak będziesz chciała dokleić pokój czy zmienić kształt dachu to będziesz musiała zapłacić architektowi i to nie mało. Może się okazać, że dom narysowany "na podobieństwo tego" ale jednak od podstaw z Twoimi zmianami wyjdzie taniej. Tego niestety nie wiedziałem kupując projekt. A w zasadzie dopiero po zakupie i szukaniu wykonawcy podrzucili trochę fajnych pomysłów, których nie mogę zrealizować teraz
@maciek30_pl: właśnie tego się boję. Chciałabym zmienić dach a mianowicie zlikwidować dodatkowe załamanie nad wykuszem tylko go przedłużyć+ przedłużyć go nad drzwiami/garażem.
+ zlikwidować okno w garderobie
+ dołożyć spiżarnię bo dużo gotuje i chcę mieć miejsce na swoje przetwory
+ może poszerzyć dom od strony salonu/sypialni o jakiś metr.
@justyzzzka: no to przejdź się po architektach w swoim mieście i zapytaj o to ile by chcieli za taką adaptacje a ile za narysowanie tego od nowa "na podobieństwo". Nam architekt mówi, żebyśmy się bardzo nie przejmowali jak coś zmienimy za mocno. Ale wiem, że w razie kontroli mogą kazać to rozebrać. A zastanawiamy się nad zmianą konstrukcji dachu z lekkiej + dachówka na monolit + blacha. Nie wiem jak HomeKoncept
@justyzzzka: Sprawdź sobie warunki zabudowy do działki i wymiary czy Ci wejdzie ten dom. A tak nawiasem to im bardziej skomplikowany to koszta robią się ogromne. Przed zakupem projektu napisz do wszystkich biur o cenę i ile mogą Ci dać rabatu, ja utargowałem 350 zł wiec nie mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@justyzzzka: Fajny, ale jak dla mnie to ma niepotrzebnie skomplikowany kształt dachu, który zwiększa koszta inwestycji, no i nie podoba mi się wejście do budynku i wiatrołap.
@chwed: zgadzam się z Tobą. Chciałabym zmienić kształt dachu na zwykły kopertowy bez dodatkowych załamań. Jeżeli chodzi o wejście do budynku to o takie właśnie mi chodziło ;)
@ErroL: Działka jest szeroka, bez problemu dom się mieści. A dach faktycznie duży ale tak jest chyba przy każdej parterówce :)
@justyzzzka fajny, ale tak jak mówili poprzednicy: Drogi będzie ten wielospadowy dach. Ja jestem zwolennikiem dwuspadówki, ale nie ze wzgledu na cene, lecz po prostu bardziej mi się podoba. Nie chciałabyś jakiegoś okna dachowego w tym strychu? Możnaby tam zrobić siłownie, suszarnie, graciarnie...

5K za narysowanie od zera czy adaptacje? Nawet jeśli tylko 5K za adaptacje i kierownikowanie, to bardzo przystępnie, ale u mnie Kraków here...