Wpis z mikrobloga

Andrzej Włodarczyk, kierowca MPK Kielce został zwolniony z pracy w czerwcu 2016 roku. Głównym zarzutem było „przekroczenie granic dozwolonej krytyki wobec przełożonych i organów pracodawcy”. Pracownik skierował sprawę do sądu i po wielu rozprawach sąd przyznał mu rację. Właśnie zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie.

Na rozprawach pojawiali się działacze i członkowie zakładowej „Solidarności”, którzy jednak nie bronili pracownika, lecz stawali po stronie prezeski spółki Elżbiety Śreniawskiej. Przeciwko pracownikowi wystąpił również poseł PiS Bogdan Latosiński, honorowy przewodniczący „Solidarności” w MPK Kielce.

W uzasadnieniu sąd stwierdził, że kierowca krytykował przełożonych, ale była to krytyka konstruktywna, mająca na celu dobro zakładu, i nie spowodowała żadnych szkód. Jednym z zarzutów byłego dyspozytora i przewodniczącego „Solidarności” wobec pracownika było to, że... zgłaszał dziury w jezdni, auta parkujące w zatoczkach autobusowych i narzekał na zbyt krótkie przerwy na postojach, a inni kierowcy tego nie robili.

Razem mówimy NIE dla żółtych związków zawodowych, które nie stoją po stronie pracownika, lecz są wykorzystywane przez wpływowych działaczy do osiągania osobistych celów i stają się prywatnym folwarkiem posła partii rządzącej.

https://www.facebook.com/razemswietokrzyskie/photos/a.727416107362739.1073741828.727408490696834/1135521539885525/?type=3

#razem #partiarazem #kielce #mpk #solidarnosc #neuropa #4konserwy #polityka
Pobierz lewactwo - Andrzej Włodarczyk, kierowca MPK Kielce został zwolniony z pracy w czerwcu...
źródło: comment_kAiiyTIOyVltG9Iexg18ElugNaXS55dZ.jpg
  • 13
„Około 30 działaczy i członków "Solidarności" z kieleckiego MPK przyszło do sądu, gdzie ich niedawny kolega walczy o przywrócenie do pracy. - Są niezadowoleni, że Andrzej założył sprawę - tłumaczył wiceprzewodniczący zakładowej "S".”

„W środę do sądu przyszło około 30 osób z MPK, m.in. członkowie komisji zakładowej "S" i należący do związku emeryci. Otoczyli prezes spółki Elżbietę Śreniawską oraz jej dwoje prawników. Włodarczyk, który też działał w "S" i był aktywnym członkiem
Pobierz lewactwo - „Około 30 działaczy i członków "Solidarności" z kieleckiego MPK przyszło d...
źródło: comment_TceUxJUnWvsQzCHUar12826ZhaDaISFK.jpg
Razem mówimy NIE dla żółtych związków zawodowych, które nie stoją po stronie pracownika, lecz są wykorzystywane przez wpływowych działaczy do osiągania osobistych celów i stają się prywatnym folwarkiem posła partii rządzącej.


@lewactwo: czyli dla wszystkich funkcjonujących związków zawodowych w Polsce.
@greyson: nie mam pojęcia, nawet mnie to nie interesuje, ale pracowałem w firmie zatrudniającej 500+ pracowników i mającej silne związki zawodowe i w praktyce związek to był taki klub towarzyszy do łupienia firmy na kasę. Nie mam im tego za złe bo wiadomo że każdy ciągnie w swoją stronę, natomiast ukrywanie tego pod płaszczem "działalności społecznej ku dobru załogi" jest oszustwem i należy je tępić.

Co do inicjatywy pracowniczej to kto
Jakich to wpływowych działaczy i posłów


@greyson: mi nawet nie chodzi o związek zwiazku z polityką tylko o relację związek-pracownicy, gdzie z mojego doświadczenie wynika że ludzie którzy sie załapią na etat związkowy ich celem staje się utrzymanie tego, a nie dobro zakładu pracy/załogi
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.