Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem sobie ethereum walleta, założone konto, podłączone, no niby wszystko cacy, miner uruchomiony, plik bat z adresem wpisany, ale niestety w wallecie mam tylko wyświetlanie hajsu do dwóch zer po przecinku, da się jakoś sprawdzić czy na 100% hajs płynie na mój portfel? Jeżeli tak, to po jakim czasie? Bo też wiadomo, że to idzie do poola, a potem jest rozdzielane. To po primo
A po drugo, chciałbym zapytać, czy jak kopię krypto, to muszę założyć działalność gospodarczą? Bo niby te warunki "działalność zorganizowana, regularna i nastawiona na zysk" są spełnione, a wiadomo, hajs trzeba wypłacić na konto, pod stół nie schowam.

#ethereum #koparka #kryptowaluty
  • 10
@Andris00: Póki kopiesz tj. "zarabiasz" w etherze to jest to niewykrywalne dla skarbówki. Dopiero jak bedziesz to chcial zamienic na pln to się trzeba zacząć martwic. Z tego co się orientuję to musisz zapłacić od tego dochodowy (tj wykazać te dochody w PIT'cie etc)
@sp3cooland: Tak, z dochodowym, to wiem, tyle że ja nie tylko mam zamiar handlować warutami, ale również je wydobywać (na 1 karcie co prawda), ale i tak... stąd moje pytanie, może już ktoś zajął się profesjonalnie kopaniem i wie jak to wygląda z punktu widzenia rozliczania z naszym kochanym państwem.
@Andris00: Wypłatę na portfel dostaniesz jak będziesz miał wymagana minimalna ilość np 0.2 ETH. Co do drugiego to zapewne dochodowy,m przy wymianie na złotówki. Czyli trzymaj aż będziesz mógł płacić krypto za bułki w sklepie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WeselnyGiermek00: Połączyłem się, nie wiem czy dobrze zrobiłem, haracz bioro. A w ogóle, to jakoś dziwnie jest, bo myślałem, że to będzie cały czas kopać i te 19 mh/s będę miał non stop, a tu raz kopie raz nie kopie, rozumiem, że to jest zależne od ilości transakcji i koparki rzucają się na transakcje, jak gołębie na kawałek chleba. Także generalnie to będę miał z tego 280 zł miesięcznie (minus podatek,