Wpis z mikrobloga

Miraski, wezcie poradzcie. Mala firma ktora potrzebuje busa bardzo sporadycznie (raz w tygodniu, albo i to nie), ale kiedy juz go potrzebuje to bardzo, bardzo potrzebuje i nie moze sie bez niego obyc, a zwykle wszystko jest wynajete i jest problemo...i tak mi sie we lbie narodzila idea kupna busa a w miedzyczasie wynajmowanie go na olx. Bus bardziej stary niz swiezy bo za jakies 20tys ale kredyt na taka kwote to jakies 500zl za miesiac. Ni jakby nie liczyl to wychodzi mi ze wynajme go na 4doby w miesiacu i juz wychodze na swoje z plusem...a co wiecej to czysty zysk. Warto sie w to tak bawic? Robi tak ktos z was? Martwie sie tylko o OC bo specjalne ubezpieczenie pod wynajem odpada ze wzgledu na koszty, z reszta co nie jezdze wynajetym samochodem to zaden takiego nie ma. I tu zaczynaja sie male schodki bo rozumiem, ze o ile w przypadku uszkodzenia auta nie musze sie tlumaczyc komu je pozyczylem to w przypadku kradziezy jest lipa, bo kluczyki i dowod oddalem a wiec nie ma szans zeby ubezpieczyciel sie nie wypial. Czy w takiej sytuacji pozostaje mi liczyc na firme ktora upucha gps'y i pilnuje fury + w razie kradziezy jedzie z policja odzyskac samochod? Swoja droga jesli pracujesz w takiej firmie czytajacy to mirku, odezwij sie do mnie. Genetalnie czy jest to donre rozwiazanie w waszej opinii czy lepiej nie kombinowac i wynajmowac dalej jak cebulak najwiekszy co nie ma ani jednego busa w serious business firmie? #samochody #ubezpieczenia #wynajmowaniesamochodowboners #firma
  • 4
@Sonkersky: aaaaaaa

szkoda troche inwestowac jak nie wiesz czy to sie splaci, to troche taki polciemny biznes bez tego ubezpieczenia odpowiedniego.

pogadaj z wypozyczalnia samochodow, cos w ten desen. zaplacisz troche wiecej ale nie bedzie to i tak mialo wiekszego wydzwieku a masz wygodnie auto zawsze kiedy chcesz.
@Sonkersky: bez sensu. Będzie z nim sporo roboty: robienie rezerwacji, wydawanie/odbieranie auta, mycie, tankowanie, przeglądy, serwisy, ktoś Ci poniszczy, jakaś stłuczka/awaria - auto unieruchomione i koszty. Miej kilka dobrych kontaktów z osobami/firmami od których można wypożyczyć busa (nawet z kierowcą) i tyle.