Wpis z mikrobloga

@beeras: #!$%@? dzięki, naprawde :D od dziś jestem guru z optymalizacji prędkości ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak na serio, z 60 dałem radę wbić na 95. Coś w tym jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@beeras: Chciałem uzyskać ładowanie strony <1s (wychodzi 0.4s), bo będzie płatny traffic na stronie, ale czy to starczy. Jezu, te optymalizacje mnie wykończą, wgl. nie mój temat
@Medorlu: Landing page czesto z podobnym wynikiem mam i nigdy SEMowiec nie narzekał, powinno być spoko. Ludzie na serio potrafią mieć kobyłki z wynikiem 20/100, ładujące się po 3-5s :)
@beeras: Czyli chyba dobrze ogarnąłem? Dziś miałem takie zadanie by ładowanie z ~1.5 ogarnąć do poniżej 1 (òóˇ) .
A ja tylko kodze, nigdy nie zwracałem na to uwagi, bo od tego byli inni ludzie w zespole... teraz już wiem, że lepiej zrobić to samemu
@Medorlu: Później możesz sobie zautomatyzować sporo rzeczy (minimalizacja grafik, css, js, html), faktycznie dobrze mieć to już na uwadze przy tworzeniu strony :)
@beeras: Jedynie co mi brakuje do uzyskania 100/100 to render bootstrap.min.css, no ale to bez sensu.

Część strony widoczna na ekranie nie mogła się wyrenderować bez konieczności czekania na wymienione zasoby. Spróbuj opóźnić ładowanie zasobów blokujących, ładować je asynchronicznie lub wbudować najważniejsze elementy tych zasobów bezpośrednio w HTML-a...


No chyba że się nie znam