Wpis z mikrobloga

Mięliście może jakiś długotrwały kontakt z domkami letniskowymi? Widzę, że na allegro chodzą bardzo ładne domy po 40-50 tys, mam fajną działkę pod krakowem i zastanawiam się czy da się w tym pomieszkać dłużej? Domki są niby całoroczne, jak z trwałością takich? Jak podłączę wodę, prąd i kanalizacje, to jest opcja tam pomieszkać tak komfortowo jak w zwykłym domu?

#pytanie #budownictwo trochę #turystyka
  • 5
@spike200: Koło mnie są domki letniskowe i kilka osób mieszka tam na stałe. Zazwyczaj są to normalne domy tyle że pomniejszone.
Są pewne ograniczenia bo chyba nie mogą się tam zameldować, dom może mieć ileś tam wysokości itp.
@melba: Z tego co wiem to dlatego, że jest zarejestrowany jako domek letniskowy a nie mieszkalny. Za to jest wiekszy podatek, nie mozna sie zameldowac. Mozna jednak wybudowac jako dom mieszkalny, wtedy cie te limity nie obowiązują ale trzeba się zameldować. Podobno jak masz domek letniskowy zarejestrowany jako rekreacyjny, a nie mieszkalny, to i tak mozna placic niski podatek, po prostu musi byc uzywany przez Ciebie. Wtedy tylko nie mozesz sie