O jak mnie #!$%@?ą ci pożal się boże eksperci, którzy krytykują system powtórek wideo w piłce nożnej. Dwa dni temu cmokali nad bramkami strzelonymi po małych, ale jednak spalonych. Że niby zgodnie z duchem gry trzeba je uznać. Co #!$%@?, ja się pytam? Skoro uznajemy bramki z minimalnego spalonego to czemu niby nie mielibyśmy uznawać tych z większego?

Dziś to samo. Awantura na meczu Nowa Zelandia - Meksyk. Sędzia sprawdza powtórki, żeby wiedzieć komu dać kartkę. Zajmuje mu to trochę czasu i faktycznie, nie robi tego z pełnym przekonaniem, ale ostatecznie podejmuje słuszne decyzje. Ale panom komentatorom nie pasuje, że trwa to za długo. Za długo czyli w sumie z dwie minuty. Mecz kończy się po dodaniu sześciu minut, a nie jak wcześniej wskazał sędzia - po czterech. I że niby to zabija ducha gry. Śmiem twierdzić, że ducha gry o wiele bardziej zabija ewidentna ręką, która przekreśla szansę underdoga na wyjazd na Mistrzostwa Świata (mecz barażowy Francja - Irlandia), bramka z ewidentne spalonego pozbawiająca szans na wygranie Ligi Mistrzów (Real vs Bayern w tym sezonie) czy notorycznie popisy w polu karnym Neymara, Suareza i innych niespelnionych aktorów.

Powtórki wideo wymagają doprecyzowanie i pewnych korekt, ale to przyszłość piłki nożnej. Przyszłość, która nadeszła o wiele za późno. Wszystkie poważne dyscypliny już od dawna z tego korzystają. #pilkanozna #mecz #takaprawda
  • 28
Skoro uznajemy bramki z minimalnego spalonego to czemu niby nie mielibyśmy uznawać tych z większego?

@Boski_Szymon: zniszczyłoby to system gry. Wszystkie taktyki musiałyby być napisane od nowa, a sama piłka polegałaby na "dzida do przodu" i ktoś piłkę przejmie. Bramek w ogóle nie uznajemy ze spalonych, tylko w przypadku braku pewności sędzia powinien nie zatrzymywać akcji.

Ale panom komentatorom nie pasuje, że trwa to za długo

@Boski_Szymon: bo to prawda.
@abdullahibnalibali
Widzę, że nie wyłapałeś ironii, kiedy pisałem o uznawaniu bramek z większych spalonych.

Nie przeszkadza mi również to, że trwa to dłużej niż wspomniane przez ciebie 30-40 sekund. Niech trwa tyle ile potrzeba sędziemu na podjęcie słusznej decyzji. Błędy sędziowskie obok symulowamia to największy rak meczu piłkarskiego. Powtórki oba mogą uleczyć. A polskiego słowa nie użyłem, bo nie miałem ochoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Boski_Szymon: zależy czy bym zauważył ten błąd w transmisji czy nie.

Technologia dopiero raczkuje i na pewno będzie dopracowana

@Boski_Szymon: no to od tego są puchary krajowe, puchary ligi, liga europejska, rozgrywki młodzieżowe czy inne rozgrywki drugiej klasy jak puchar konfederacji. Niech nawet tego systemu do LaLiga i Ligi Mistrzów nie dają, jeśli tak ma to wyglądać.
@abdullahibnalibali: KMŚ były pół roku temu, teraz jest lepiej z obsługą tego wszystkiego, zobaczymy jak to wyjdzie w trakcie sezonu Bundesligi i Serie A, bo to chyba jedyne ligi z TOP5, w których będzie ten system. Za rok powinno być znośnie na MŚ, póki nie zabiera za dużo czasu to spoko, 20-30 sekund to nie jest zbyt dużo, zawodnicy czasem zabierają więcej, a przecież sędzia nie sprawdza powtórki przy każdej akcji
@abdullahibnalibali Tak to właśnie było robione. Pierwszą imprezą były Mistrzostwa Świata U-20, kilka rozgrywek krajowych, teraz Puchar Konfederacji. A co do Ligi Mistrzów, to ostatni sezon był ostateczną kompromitacją sędziów. Dwa mecze Barca - PSG i Real - Bayern to był cyrk, a nie sędziowanie. O mniejszych błędach w innych meczach nawet nie chce mi się wspominać. Jeśli dla Ciebie dziwnie rozumiane emocje (które niby opadają ci w trakcie dwóch minut powtórki
Real - Bayern to był cyrk, a nie sędziowanie.

@Boski_Szymon: nie da się ukryć, karny z dupy oraz bramka ze spalonego, która dała Bayernowi dogrywkę, a Ronaldo 3 bramki ze spalonego. Ale nadal wole te błędy w dwóch meczach niż żeby każdy mecz miałbym przerywany na parę minut zanim sędzie sobie pogada przez mikrofon, a później zejdzie obejrzeć powtórkę.

siatkówce, koszykówce, tenisie. W biegach wykorzystuje się fotokomórkę

@Boski_Szymon: i emocje
Czyli wolisz wypaczony wynik meczu, który trwa 92 minuty, niż uczciwy, który trwa 96.

@Boski_Szymon: jest jedna rzecz, której nie rozumiesz. Gdybym wiedział, że ten mecz będzie kontrowersyjny to bym chciał w nim nawet "niedopracowanych" powtórek. Ale my nie mówimy o jednym meczu tylko o całych rozgrywkach.

każdy sam najlepiej wie co lubi,

@Boski_Szymon: to nie wiem po co używałeś tego argumentu, że tam jest i jest super. Gówno prawda,