Wpis z mikrobloga

A wiec po powrocie z egiptu chcialem napisac kilka slow dla potomnych, dla tych ktorzy by chcieli a sie np. boja :_) (tak jak ja wczesniej)

Wolam #wakacje #egipt #hurghada #urlop
Oraz osobe ktora mnie przekonala do wyjazdu @benzdriver

Wiele nie bede sie rozpisywal, postaram sie skrocic. Od poczatku:

Bylem w Hurghadzie, Albatros Aqua Park. Jest to resort 4 hotele. Transfer z lotniska trwal 10min. Lot z Katowic ok. 3.5h.

Samolot byl pelen, z samej Itaki, takze ludzie nie boja sie latac do Egiptu :-) jak to mowil kazdy na miejscu - boja sie i strasza tylko Ci, ktorzy nigdy tam nie byli. Wokol hotelu stala ochrona z bronia palna. Na ulicach mozna bylo spotkac policjantow. Mysle ze jest bezpiecznie.
Hotel mi sie bardzo podobal, jedzenie swieze, bardzo dobre, tzw. Faraonki sie nie nabawilismy ani zadna osoba w naszym otoczeniu. Musza dbac o to, na obiedzie chodzil lekarz i ogladal jedzenie.
Kelnerzy po otrzymaniu 1-2 dolarow skakali wokol nas, jeszcze piwa nie dopilem a on juz lecial z nastepnym.
Kwestia zakupow to oddzielny temat. Sztuke targowania trzeba opanowac i byc pewnym siebie. Ja z poczatku nie bylem wiec kupilem shishe za 20 dolarow z pelnym zestawem (tyton wegielki szczypce ustniki oraz torba na to wszystko) i myslalem ze to dobry interes. Niestety w Hurghadzie takie zestawy byly po 10 dolcow ehh.
Ale czlowiek uczy sie na bledach i odbilem sobie na zegarkach, prawie za darmo kupilem rolexy i breitlingi ( ͡° ͜ʖ ͡°) a rozowemu torebke z najnowszej kolekcji Channel i zegarki Michaela Korsa. Wszystko po doslownie kilka dolarow.

Takze podsumowujac serdecznie polecam Egipt tym co nie byli. Inny swiat. Jak zobaczycie jak oni jezdza samochodami oraz jak wyglada przechodzenie przez droge to sami zwariujecie.

Gdyby ktos chcial jakies zdjecia hotelu zobaczyc to wysle na pw. Jakby ktos mial jakies pytania sluze pomoca tutaj lub na pw.

Dzieki benzdriver! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@Jasik123: to tak jak mnie przekonal kolega @benzdriver ktory tez moze wniesc tutaj pare slow. Za wycieczke nie dalem duzo bo chyba 1400 albo 1500 od osoby, ale to byl last minute i poczatek czerwca.. Ponoc teraz wycieczka do tego hotelu co bylismy nie schodzi z 2000 :(