Wpis z mikrobloga

"Człowiek pomusz", mam problem z #xiaomi redmi 3 pro. Kupiłem jakiś czas temu na Allegro i wszystko elegancko działało.
Teraz nie mogę się zalogować do sklepu Googla (najpierw błąd z uwierzytelnianiem a teraz w ogóle się nie włącza - kręci się kółko od logowania cały czas) - próbowałem odinstalować aktualizacje dla Sklepu Google, wyczyścić cache i pamięć aplikacji. Rebooty telefonu też nic nie pomagają. Nie odpinałem konta Google bo nie wiem co dokładnie z telefonu mi się skasuje...
Mój błąd jest taki, że od razu ROMa na coś sensownego nie zmieniłem tylko działałem na jakiejś głupiej wersji z polską nakładką :(

Wersja Androida: 5.1.1 LMY47V
Wersja MIUI: Global 7.3.2.0.0
Wersja jądra: 3.10.49-pref-g6241083

Chciałbym w końcu przeflashować na coś normalnego ale szkoda mi wszystkich SMSów - mogę jakoś zrobić backup bez instalowania aplikacji?
  • 9
@blantek: wow, dzięki :) tego nie znałem
@cukru: wiem wiem, czytałem już to i taki jest plan tylko potrzebuje backup rzeczy z telefonu zrobić

Wiecie z czym dokładnie wiąże się odpięcie konta Google w telefonie? Co mi skasuje?
@sylwke3100: dokładnie, pewnie jakbym od razu po zakupie sobie wgrał normalny ROM to by teraz było spoko
@cebula_online: a jaki to jest "dobry system"?
@cukru: teraz dopiero zauważyłem, że to Ty tam się udzielasz w tym temacie xD serio ta instalacja ROMu przez to MIFLASH jest tak prosta jak w tej instrukcji? bo to trochę podejrzane, że bez rootowania i grzebania w bootloaderze to się da zrobić. Po prostu
@mac1ek: Większość osób, która po raz pierwszy widzi tę instrukcję mówi coś zupełnie innego xD. Tak, to jest wszystko co trzeba zrobić o ile nie będzie żadnych komplikacji po drodze, a często sterowniki lubią spłatać figla.
@cebula_online: a jaki to jest "dobry system"?


@mac1ek: Bezpośrednio od Xiaomi (Miui Global/Dev) albo Miui Polska.

To co masz to zmodyfikowany system przez chińskiego sprzedawce więc tam może być wszystko i nic. Na dodatek nie masz aktualizacji od Xiaomi