Wpis z mikrobloga

Rozumiem że gra jest robiona pod casuali (eventy na exp aby mogli podgonić do pokeświrów, eventy na typy aby każdy miał szansę uzupełnić pokedex). Nie widzę w tym nic złego, fajnie to potrafi rozruszać grę.

Lecz dlaczego wysokopoziomowych graczy się gnoi?

1. Po co nam wogóle dobre pokemony? Wrzucę blissey 3k, to rano ma już 2x mniej CP. Każdy 15lvl jest w stanie bezproblemowo przejąć gyma od graczy grających nieprzerwanie od roku
2. Nagrody za lvl - żałosne. Wbiłem 39. Co dostałem? Kilka kulek, revivów. Nawet nie mogę podciągnąc pokemonów.
3. Po co mi 40lvl? Po co mi inkubatory, skoro obecnie nie opłaca się mieć nic dobrego?

Jedyne co mnie trzyma przy grze, to ludzie. Jednak to też się zmienia, bo coraz więcej moich znajomych po prostu przestaje grać.
#pokemongo
  • 18
@Ejshud: @Luka_Wars: No ale ma przecież racje. Po co teraz lvlować i powerapować poki skoro to już nie jest potrzebne? Do gymu wystarczy byle 400cp, bo teraz to one mają szybko wypadać a nie siedzieć jak najdłużej. Do raidów? Nie, styknie ci ekipa kilku osób i wszystko weźmiesz nawet jakimiś 2k śmieciami. Do 1v1? xD

Jaki jest teraz sens gry? Pokedex? Większość już ma albo cały, albo prawie cały. Powerapowanie
@Dimin

Nie, styknie ci ekipa kilku osób i wszystko weźmiesz nawet jakimiś 2k śmieciami.


Nie masz widocznie pojęcia, jak wiele osób gra samotnie, lub najwyżej w dwie osoby.

Gra właśnie wypięła sie na tych co grają najdłużej i płacą za coiny


XDDDDD
Gra się "wypięła" na tych, co obsadzili pierdyliard gymów Snorlaxami, Blisseyami, Dragonitami czy Tyranitarami, dzięki czemu brali po 100 coinsów dziennie i NIC nie kupowali, za to trzymali wszystkie gymy
@Slonx: > Nie masz widocznie pojęcia, jak wiele osób gra samotnie, lub najwyżej w dwie osoby.
No właśnie widać, że ty nie masz pojęcia o czym mówisz. 1 czy 2 osoby to sobie zbiją rajdy 1 i 2 poziomu. ewentualnie słabszy 3. Na 4 poziom albo się zgrupują, albo mogą go olać. I taka ciekawostka. Też gram solo i wiesz co? Idąc pod rajd tyranitara spotkałem ludzi! Szok, nie? :o I
@Dimin: No to ja dorzucę dwa grosze. Ból dupy mają ci z niebieskich i kilku czerwonych co NIC nie musieli robić. Poprzedni system to był efekt kuli śnieżniej. Zaczniesz na początku, gdy wszyscy mają niskie lvl, będziesz w drużynie dominującej i masz coinsy na inkubatory, upgrade i w #!$%@? dusta. Jak ktoś wybrał inną drużynę to może się pocałować. Każdy gracz nowo zaczynający grę był od razu pozbawiony możliwości grania w
@Dimin

Idąc pod rajd tyranitara spotkałem ludzi! Szok, nie?


A ja nie spotkałem. Czego ma dowodzić Twoja anegdotka?

I nawet w 5 30lvl nie daliśmy rady (tak więc twój argument o graczach solo można olać). Więc skoro i tak potrzeba 6-7+ graczy, to co stoi na przeszkodzie zebrać 10 i zbić go 2k pokami? Zresztą od tego są grupy na fb zrzeszające ludzi pod takie rzeczy żeby nie musieć grać solo.


Ale
Mimo że miałem 100 monet dziennie, to nie ubolewam za tym.Mogę sobie w każdej chwili kupić. Jedno piwo dziennie mniej i mam 100 dziennie. Boli mnie po prostu to, że nie opłaca się w tej grze mieć wysokiego lvlu i mocnych poków, nic za to nie masz. Fajnie że randomowi gracze mają szanse na monety. Fajnie że nie ma bunkrów do których nikt nie jest w stanie się wrzucić. Boli mnie to,
@Ejshud: Ale wcześniej posiadanie wysokiego lvl też nie miało sensu i prawie nic nie dawało (bo przecież też mogłeś sobie kupić 100 coinsów). To o czym mówisz to nie jest wina systemu gymów, tylko brak contentu dla wysokich poziomów. Potrzebne jest konkretne PVP, zbudowane tak, by wyższe lvl walczyły ze sobą, niższe ze sobą a może nawet zrobić z tego endgame. Nie wiem tylko jak mieliby to zrobić z walką w
@Feuforce: Wcześniej zabawa na gymach miała więcej sensu. Miało sie satysfakcję gdy odbiło się 10lvl. Teraz odbijesz to w 15 minut, a przeciwnik nawet się nie namęczy żeby odzyskać ze względu na to że nie musi nic budować (a nawet ucieszy się, bo monety dostanie) Opłacało się mieć dobre pokemony do defa, fajna zabawa była. Teraz nikomu się nie chce robić gymów, bo nie ma po co.. Co wg mnie powinien
@Feuforce chyba ostatni raz odpisuję. >

No to ja dorzucę dwa grosze. Ból dupy mają ci z niebieskich i kilku czerwonych co NIC nie musieli robić. Poprzedni system to był efekt kuli śnieżniej. Zaczniesz na początku, gdy wszyscy mają niskie lvl, będziesz w drużynie dominującej i masz coinsy na inkubatory, upgrade i w #!$%@? dusta. Jak ktoś wybrał inną drużynę to może się pocałować. Każdy gracz nowo zaczynający grę był od razu
@Ejshud

Mimo że miałem 100 monet dziennie, to nie ubolewam za tym.Mogę sobie w każdej chwili kupić. Jedno piwo dziennie mniej i mam 100 dziennie.


Dramatyczne wyznanie o otrzymywaniu 100 monet dziennie tłumaczy ból dupy.
Twoja racjonalizacja za to jest śmieszna. Mogłeś dużo wcześniej przecież sobie odpuścić to piwko dziennie i kosić po 200 monet na dzień. 1 piwko to przecież nie dużo, a 200 monet to dwa razy więcej niż 100.
@Slonx: > A ja nie spotkałem. Czego ma dowodzić Twoja anegdotka?
Jeśli nie byłeś w stanie sam tego wydedukować, to ja ci niestety nie pomogę.

Ale Ty wiesz, że masa graczy ma rodzinę, pracę itd. I nie mają czasu umawiać się na pokemony na forach czy fejsach, za to mają czas odpalić grę na godzinę dziennie?

Miej godzine dziennie na poki. Nie miej 5 minut na zajrzenie na grupę czy ktoś
Ja też gram samotnie (jestem w srednim wieku), ale mam discorda na rajdy w moim mieście i jak chłopak i będą się umawiać, to się na bezczela podobne i raczej się nie obrażą.
@Dimin: Płaczesz bo teraz żeby dostać te 50 monet to musisz ruszyc dupsko i zbić gyma a tak 100 wpadała bez ruszania się z piwnicy. Gram od początku i faktycznie gra straciła sens gdy stoisz godzinę tłuczesz max lvl gyma i gdy wstawiasz swojego i cieszysz sie jak dziecko bo masz 10 monet, wchodzisz w gym a tam juz stoi przeciwnik i po chwili max gym. W około nikogo nie ma..fuck..od
Po co teraz lvlować i powerapować poki skoro to już nie jest potrzebne?


@Dimin: Gra idzie w kierunku specyfikacji poków na PvP i defenderów. Musisz mieć silne pokemony przede wszystkim do raidów.
@Dimin: Ad 2 Overwatch (i pewnie inne turniejówki) :0 z tego co kumam nie ma ulepszeń broni/postaci - tylko skórki i bajery - znaczy gracz z 2000 godzin w grze ma takie same postaci jak nowy - no ma doświadczenie, znajomość map ale nie lepszy sprzęt