Wpis z mikrobloga

Wołam plusujących ten wpis czyli @selawi @Damasweger @johnmorra @zakmacher @Bartoni @Adrian090298 oraz @meowkir i @Wyrewolwerowany_Rewolwer

No więc ogólnie tendencja jest taka, że #turbomirek (od dziś tak będę tagował wpisy związane z konkursem, więc zapraszam do obserwowania) cieszy się dobrą opinią, jednak trochę mnie zmartwiło, ze tylko 7 osób chce wziąć udział, ale o tym potem.

Wstępne zasady są takie:
Aby wziąć udział w turbomirku należy zgromadzić 3 osoby:
-siebie, czyli uczestnika konkursu
-bramkarza
-osobę, która będzie nagrywała (ewentualnie można wziąć po prostu kamerę na stojaku czy coś i ktoś z powyższej dwójki będzie operował)
Jak ktoś chce to może wziąć sobie swojego Ignacika (tylko żeby nie walił sucharami jak on podczas gali xD)
Filmik ma być bez cięć (ja będę robił montaż, ewentualnie jak jakiś mirek chce się zgłosić do jego robienia to słucham propozycji)

Konkurencje:
1.Sam na sam (7 pkt za każdy gol, 3 szanse)
2.Rzuty karne (5 pkt za każdy gol, 3 szanse)
3.Karny w ciemno (10 pkt za gol, 1 szansa)
4.Rzuty rożne (10 pkt za każdy gol, 3 szanse)
5.Obij poprzeczkę (10 pkt za każdą poprzeczkę, 3 szanse)
6.Połówka bez odbicia (15 pkt za każdy gol, 3 szanse)
7.Głowa, udo, słabsza noga (1 pkt za każde odbicie głową, udem czy słabszą nogą, maksymalnie można to robić minutę, więc potrzebny będzie również stoper)
8.Nie kręć, że strzelisz (15 pkt za gol, 1 szansa)


jak ktoś nie wie, jak w ogóle to wygląda to tu macie przykład: https://www.youtube.com/watch?v=2kRnGGJx0CU (ogólnie na kanale c+ na yt są wszystkie filmiki)

Wysyłacie mi filmik (może być prywatny) na pw, piszecie mi swój klub (oczywiście dla beki, może być tak jak na obrazku czyli "fc serwerownia", no chyba że rzeczywiście gracie w jakimś klubie ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Uwaga, jeśli zgłosi się mniej niż 7 zawodników, to konkurs zostanie odwołany Wolałbym, żeby było przynajmniej 10, ale zobaczymy.
Czas wysyłania filmików trwa do 31 LIPCA (jak ktoś nie może to piszcie mi, najwyżej przedłużymy)
Jeśli chcecie coś zmienić w zasadach albo coś zaproponować to zamieniam się w słuch.
#ekstraklasa #turbomirek #turbokozak #glupiewykopowezabawy
Pobierz yourgrandma - Wołam plusujących ten wpis czyli @selawi @Damasweger @johnmorra @zakmac...
źródło: comment_ZbggWaCsCTRXxct9JLMzKrYQIsIELMED.jpg
  • 26
Aha, no i zapomniałem napisać:
zastanawiam się nad odległością w niektórych konkurencjach (np. czy rzuty karne robić na wapnie czy na linii, albo jak daleko ma być Połówka), bo każdy może być na innym boisku, a orliki są mniejsze, więc jak proponujecie?
@yourgrandma: moze bliżej niz 11 sa karne na orlikach, ale jest też mniejsza bramka i to o wiele. Według mnie na takiej bramce to bramkarze maja wieksze szanse na obrone niz napastnicy na gola (chyba ze bramkarz to nie bramkarz tylko chłopak w rekawiczkach ( ͡º ͜ʖ͡º) )
A połowka to nie połówka tylko całe boisko.
@Wyrewolwerowany_Rewolwer: @zakmacher: ok, robimy tak:
Jeśli ktoś będzie na orliku, to połówkę robi od wapna po drugiej stronie boiska (żeby miał jak się rozpędzić), a karnego od linii (u mnie w liceum zawsze tak robiliśmy bo jednak wapno było za blisko :P)
A jeśli ktoś będzie na boisku to robi normalnie jak w oryginale.
Rzuty rożne wykonujemy tak jak mamy, czyli niezależnie czy orlik czy boisko (bo bramki na orliku
@yourgrandma: Na orliku wszystko jest zrobić łatwiej. W życiu karnego nie spudłowałem, wystarczy #!$%@?ć mocno i w miare celnie, to bramkarz nie ma żadnych szans na reakcję. Jak ktoś mówi, że na orliku jest tak samo jak na normalnym, bo jest bramka mniejsza to nie ma pojęcia o piłce nożnej. To samo tyczy sie strzału z połowy itd. Chodzi o to, że na dużym boisku jest inna przestrzeń do ogarnięcia dla
lol, a jak na 7-metrowej bramce "#!$%@? mocno i w miarę celnie" to niby ciężej jest strzelić z karnego niż na orliku?


@inspektor_erektor: Tak, bo na bramce 7 metrowej stoisz 11 metrów od bramki i jak #!$%@? mocno to możesz w ogóle nie trafic w bramkę. Na orliku nie ma takiej mozliwosci żeby przestrzelić, bo nie musisz ładowac po rogach, jest za blisko, by fizycznie bramkarz mógł podjąć reakcję, która wynosi
@wiktorek_pl: @inspektor_erektor:
Ja tez jestem bramkarzem, moze nie jakims super bo trzecim w kolejności w jednym z małopolskich klubów u19 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na duzej bramce masz około 20% na obronienie. Strzeli ktos gdziekolwiek pod poprzeczke nie masz szans. Jeżeli wyczujesz gdzie zawodnik na co masz w miare duze szanse bo są specjalne sposoby to wystarczy wybić się w odpowiednim momencie i piłka jest twoja.
by fizycznie bramkarz mógł podjąć reakcję, która wynosi 0,6 sekundy.


@wiktorek_pl:
Jak stoisz nisko na nogach, przechylony do przodu z rekami na wysokosci kolan i jestes przygotowany to zdażysz kilkadziesiat cm ruszyc nogą, ba mozesz sie rzucic idealnie w momencie strzału, i wyczuc przeciwnika na podstawie ułozenia jego stopy sekinde wczesniej. Dla bramkarza w piłce nożnej pół sekundy to bardzo dużo.