Wpis z mikrobloga

........................................................................................................................
Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
........................................................................................................................

Mirki i Mirabelki,

Dzisiaj zacznę od WIELKICH podziękowań dla Pani Justyny, która wsparła rozwój arkusza dobrowolną dotacją. Ze swojej strony BARDZO dziękuję i cieszę się, że naprawdę ktoś z tego korzysta oprócz mnie :) Życzę wielkich sukcesów i mam nadzieję, że jakiś los okaże się bardzo szczęśliwy.

-----

Kolejna sprawa to krótkie wprowadzenie do liter kontrolnych na zdrapkach. Widziałem już wiele filmików, komentarzy i zdrapkowych "ekspertów", którzy się na ten temat wypowiadali.
Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą, każda zdrapka jest oznaczona trzema literami kontrolnymi i specjalnym czterocyfrowym kodem. O ile nic ciekawego o kodzie nie mogę powiedzieć tak mogę co nieco napisać o trzech literach kontrolnych.

Jeżeli na Waszej zdrapce są 3 identyczne litery np. AAA to macie pewność wygranej (niestety na pewno nie będzie to nagroda główna). Jeżeli macie 3 różne litery to... nadal istnieje prawdopodobieństwo, że Wasz los jest wygrany :)
Sprawa z literami kontrolnymi wygląda następująco: tylko nagrody niższych stopni są oznaczone identycznymi literami. Nagrody najwyższych stopni mają 3 różne litery kontrolne.
Są osoby, które ścierają warstwę ochronną i szukają takich samych liter. Jeżeli ich nie ma to zdrapkę wyrzucają do kosza. To błąd, który może bardzo wiele kosztować.
Przykładowo dla zdrapki Mega Pensja (która niestety zakończyła swój żywot i 550 000 zł trafiło z powrotem do rąk Totalizatora :() litery kontrolne prezentowały się następująco:
CCC - wygrana 10zł
OOO - wygrana 20zł
SSS - wygrana 30zł
TTT - wygrana 50zł
MMM - wygrana 100zł
EEE - wygrana 200zł
GGG - wygrana 500zł

Jak widzicie brakuje tutaj nagród po 1 000 zł, 10 000 zł oraz 550 000 zł. Brakuje ich dlatego, że te wygrane posiadają różne litery kontrolne.
Np. pierwsza z trzech nagród głównych miała litery kontrolne MCG, natomiast druga SEM. O trzeciej głównej nie wiemy niestety nic. Jako dowód wklejam skan oryginalnej wygrywającej zdrapki Mega Pensja koloru złotego. Właśnie na niej widać 3 różne litery kontrolne: MCG.

Wielu drapiących nie wie o tym, że różne litery potrafią nadal wskazywać wygrywający los. Dlatego jeżeli kiedyś spotkacie kogoś kto Wam o tych literach mówi to upewnijcie go, że nie zawsze może mieć rację. W ten sposób unikniemy sytuacji, że ktoś wyrzuci wygrywający los "bo litery so inne!!111one".

Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące znaków kontrolnych to śmiało je zadawajcie. Jestem do Waszej dyspozycji :)

---

Na koniec chciałbym Wam powiedzieć, że zaktualizowałem arkusz zdrapkowy danymi z piątku. Jak można zauważyć Ekstra Pensja 376 pnie się w górę. 4 nagrody główne nadal do wydrapania a pozostało ok. 9% losów. Prawdziwie gorące łowy polecam zaczynać od poziomu opłacalności wynoszącego 50%, ale już teraz w wolnej chwili szukajcie kolektur z ciekawymi numerami paczek sugerującymi miejscowość w której nagroda główna może się znajdować.

Pamiętajcie, że aktualny arkusz znajduje się tutaj:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

To tyle na dzisiaj. Trzymam za Was kciuki! Pamiętajcie by dać znać o Waszych zdrapkowych łowach. Jeżeli w Waszym mieście jest Ekstra Pensja z ciekawymi numerami paczek a Wy nie zamierzacie wykupić wszystkich to dajcie znać. Może jakiś Mirek-Sąsiad zdecyduje się na większe zakupy, a co za tym idzie wydrapie 196 000 zł.

Do usłyszenia w poniedziałek albo wtorek. Właśnie we wtorek do kolektur wejdzie nowa zdrapka: Krzyżówka 393. O nowej zdrapce więcej w następnym wpisie.

#wykopskubietotalizatora #zdrapki #zdrapka #lotto
Nutaharion - ...........................................................................

źródło: comment_h5d9y0caoSRrt4DGCMcJcxhRWPqiSyjQ.jpg

Pobierz
  • 12
@Jebwleb: nie rozumiesz w ogóle idei tego arkusza. Tak samo jak są ludzie którzy lubią jeździć po torach wyścigowych, tak samo jak są ludzie lubiący chodzić do teatru, tak samo jak są ludzie lubiący jeździć na rowerze tak samo są ludzie lubiący drapać zdrapki. Dzięki temu arkuszowi jeżeli już ktoś ma ochotę na drapanie to lepiej żeby robił to zwiększając swoje szanse na wygraną :)
@Nutaharion: Na wstępie chciałem podziękować za ten ranking! :)
Czasem robię swój własny dla niektórych zdrapek i jestem ciekaw jak np. obliczyłeś liczbę paczek dla Ekstra pensji?
Najwyższa wygrana była na 201xxx. Jest 8 transz po 1 głównej na każdą.
Dodałbym jeszcze, że po 2 wygrane zostały na wersji żółtej jak i czerwonej.
Pozdrawiam!