Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 28 lat, 14 lat temu jako 14 letnie dziecko byłem ofiarą pedofilii. Działo się to w małej miejscowości, jako wyróżniający się zawodnik lokalnego klubu sztuk walki miałem inwidualne treningi z trenerem, na których z biegiem czasu dochodziło do przestępstwa. Trwało to rok a skończyło się gdy przyparty  do muru przez matkę powiedziałem o wszystkim. Przez wzgląd na mnie, rodzice odpuścili zgłaszanie tego, sądy itp. Istnieją podejrzenia, że nie byłem pierwszy, ale napewno ostatni w mojej miejscowości, bo po interwencji matki wszystko poleciało lawinowo, poprostu uciekł za granicę z dnia na dzień.

Teraz jako dorosły facet widzę jak to zdarzenie odbiło się na mojej psychice. Dlatego dzisiaj  obudziłem się  z myślą a raczej chęcią spotkania mego oprawcy, w czasie gdy ja jestem silny a on słaby.  Wiem, że życie to nie film, ale jest tutaj nie jeden ekspert, więc chciałbym się spytać,poprosic o poradę jak odnaleźć człowieka o którym na dzień dzisiejszy  posiadam szczątkowe informacje?

Oraz czy ktoś mógłby powiedzieć jak wygląda to od strony prawnej, pedofilie można zgłaszać do 30 roku życia ofiary, ale czy to coś da jak mam tylko swoje zeznania, a przestępstwo było 14 lat temu ?

Sory za tagi, jestem biernym mirkiem ;)

#pedofilia #prawo #pytanie #pomoc #zbrodnia #stalking

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Według obecnych uregulowań przepisów karnych przedawnienie tego typu przestępstw, gdy pokrzywdzonym jest małoletni, nie może nastąpić przed upływem 5 lat od ukończenia przez pokrzywdzonego 18 lat. W nowelizacji z 2014 roku zapisano, że przedawnienie karalności wszystkich czynów określonych w XXV rozdziale Kodeksu karnego, dotyczących przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, jeśli pokrzywdzonym jest małoletni, „nie może nastąpić przed ukończeniem przez tego pokrzywdzonego 30. roku życia”.
Składaj w prokuraturze zawiadomienie o