Wpis z mikrobloga

Steem przekroczył próg 25k aktywnych użytkowników dziennie, oraz 70k aktywnych użytkowników w miesiącu. W sieci Steem zostało także już zarejestrowane ponad ćwierć miliona kont, a co za tym idzie, powoli zaczynają się już kończyć fajne krótkie i orginalne loginy.

Wczoraj liczba transakcji w sieci Steem przekroczyła 800k (czyli więcej niż #bitcoin i #ethereum wzięte razem)

#kryptowaluty #steem #steemit
Pobierz noisy - Steem przekroczył próg 25k aktywnych użytkowników dziennie, oraz 70k aktywnyc...
źródło: comment_EG6isu7J5t2J0uuDiGYOsnbax4v3ZQE2.jpg
  • 32
@WeselnyGiermek00: co ciekawe dzisiaj albo jutro będę miał spotkanie ze specjalistami od big-data. Opowiedziałem im o Steem i o otwartym zbiorze danych, który ciągle ewolułuje. Bardzo się zaciekawili. Boty są wszędzie, natomiast tam ich analiza powinna być najłatwiejsza.

Jak będę miał jakieś konkretne dane na temat liczby botów, będę Cię wołał :)
@Kliko: cos w tym jest. Glownie chodzi o twoja aktywnosc musialbys doslownie z wykopu zrezygnowac i przeniesc sie tam. Udzielac sie na czacie odpowiadac na kazdy post zbuerajac tym samym followersow :) no i tylko po angielsku bo Polska spolecznosc jest bardzo mala, znaczy tag Polish
Glownie chodzi o twoja aktywnosc musialbys doslownie z wykopu zrezygnowac


@johnmorra: ja jestem bordo na wykopie (czyli mimo deklaracji z niego nie zrezygnowałem) a i jakoś sobie tam radzę ;)
@Kliko: możesz wrzucać tam wszystko, ale pewne treści są cenione bardziej od innych. Ja na śmieszne obrazki tak dla przykładu nie głosuje

@Kliko: polak https://steemit.com/@billthecipher wrzucał gify jakiś czas temu, sam sobie przejrzyj jego profil.

tak tylko ty jestes tam kims i masz renome a my jestesmy male zuczki jeszcze


@johnmorra: każdy zaczyna z tego samego pułapu. To jest jak mining w bitcoinie we wczesnych latach. Gdy ludzie w 2010 dołączali, to wydawało się, że to co kopią to są drobniaki. Fakt jest jednak taki, że dzisiaj się na to patrzy inaczej.
Coś czytałem, że jak się nie jest pupilkiem dużych ryb, to zostają same resztki.


@Kliko: swoją drogą, w ostatnim hardforku zmieniono sposób przeliczania głosów na kwoty. W tym momencie dla przykładu mój głos jest wart jakieś $5, głos polskiego witnessa @gtg jest wart jakieś $20. Głos kolejnego polaka a mianowicie kingscrown jest warty jakieś $50 ;)
Coś czytałem, że jak się nie jest pupilkiem dużych ryb, to zostają same resztki.


@Kliko: Powiem tak, super źle nie jest. Bardzo przyjazna społeczność (być może dlatego, że mniejsza od wykopu) i parę dolarów skapnie. Wczoraj na przykład się dowiedziałem, że jest "allegro", które może honorować Steemy (jeśli sprzedający sobie zażyczy).


Należy pamiętać, że Steem nie musi być tylko Reddit / Vikop. Ja zrobiłem coś jak bash.org, jest instagram i youtube,
@johnmorra: Nie wiem jak Steemit, ale potencjalnie (bo ja nie biorę nic) można ustawić, że np. 1% od kuratorów skapuje do ciebie (bo oczywiście jak masz dostać 100 dolarów to 25 dolarów idzie na kuratorów - czyli plusujących, a tobie 75 dolarów zostaje).