Wpis z mikrobloga

Elo zielonki w #uk załatwiłem konto bankowe bez wychodzenia z domu i nie musiałem za to bulić hajsu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio w UK trudno jest dostać proof of address, żeby otworzyć konto bankowe, więc może ktoś ten myk skorzysta póki gorące, bo w LLoyds kazali #!$%@?ć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przeszło w NatWest, wystarczy aplikacja Monese (zamawiacie kartę debetową, robicie zakupy, żeby potem na wyciągu było widać tak ze 5 pozycji w historii płatności), zapisujecie wyciąg w formacie pdf.
Podczas zakładania konta na stronie NatWest, będziecie musieli wysłać im zdjęcie dowodu lub paszportu, a jako proof od address dałem im wyciąg w formacie pdf z aplikacji Monese ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po kilku dniach powinniście dostać list powitający i potem już kartę debetową. Jak już dostaniecie kartę to od razu zamówcie sobie przez wasze konto online czytnik karty (card reader), bo dopiero się dowiedziałem, że takie gówienko trzeba mieć, żeby korzystać z bankowości ( ͡° ʖ̯ ͡°)

U mnie było tak, że wysłałem dokumenty, po kilku dniach dostałem list powitający i drugi, że potrzebują mój proof of identity i proof of address z umową do podpisania i prosili o załączenie dokumentów, złapałem WTF, bo przecież wysłałem im online. Wszedłem na stronę i okazalo się, że musialem jeszcze raz wgrać dowod osobisty - nie wiem może im się moja morda nie spodobała pod jakimś kątem. Po kilku dniach dostałem maila, że otwierają mi konto i list z kartą debetową.
  • 9
@Ruchacz_kopulacz: nawet jak sie wysle dowod i PoA online to przychodzi list z koperta zwrotna na dokumenty, to z automatu leci

oby innym tez przechodzil statement z monese, w dzisiejszych czasach bardzo przydatny lifehack w uk