Wpis z mikrobloga

Cześć
mam do Was pytanie, być może ktoś mi pomoże takowe dzieło stworzyć. Otóż potrzebuję zrobić planszę, może być drewniana, plastikowa, obojętne. I na tej planszy ma być znacznik ON oraz OFF. Do tego ma być podłączony zamek, który ma się otworzyć jeżeli odważnik (nie wiem jeszcze co to będzie, może jakiś pionek albo coś innego z magnesem) znajdzie się na pozycji ON. W jaki sposób to zrobić i co będzie mi potrzebne.

Moze jest tu jakiś elektronik który mi wytlumaczy jak to działa. Domyślam się że będzie to działać na elektromagnes i prąd 12V.

#elektronika #pytanie #elektroda #pytaniedoeksperta #elektrotechnika #elektronikadiy #diy #jaktojestzrobione
  • 5
@TheArt: nie chce mi się rysować, to skorzystam z gotowca :D coś takiego, tylko zamiast "trigger button" kontaktron, "reset button" wywalić (zrobić zwarcie w tym miejscu), zamiast "device" ten zamek (o ile to jest zamek elektromagnetyczny, bo jeśli to ma być zamek z silniczkiem to trochę bardziej skomplikowana sprawa). Warto jeszcze dać rezystor w szeregu z cewką przekaźnika, żeby jej przypadkiem nie spalić, i ewentualnie diodę równolegle zaporowo do cewki żeby
Pobierz xerxes931 - @TheArt: nie chce mi się rysować, to skorzystam z gotowca :D coś takiego,...
źródło: comment_QzI0lXzwlN5lTH4P5Das4PsmUeomAhTJ.jpg
@xerxes931: a można to zrobić na 12V bo to ma być dla dzieci, właściwie po przemyśleniu to byłoby lepiej jakby to było pudełko które się otworzy kiedy wybiorą odpowiednią kombinację i postawią pionki gdzie trzeba, czyli np wieczko by trzymały magnesy a jak odgadną to by musiał puścić ten magnes ale to wtedy chyba jakoś odwrotnie trzebaby zrobić
@TheArt: elektrozamek czy inny elektromagnes z 'bolcem' na 12V, da się kupić. Co do pomysłów - zainstaluj sobie program Yenka, pozwala na symulację prostych układów elektrycznych/elektronicznych.