Wpis z mikrobloga

Piękny start i to jeszcze Szoszonami, wydawałoby się, że nie można przegrać, a jednak było blisko i to przeciwko Mongolii, najważniejsze i tak jest miejsce na drugie i trzecie miasto, jak go nie ma to kicha.
Wiedziałem, że Mongolia całą grę ukierunkuje na Keshików, nawet zaczął od budowy świątyni artemidy, ale jak już podszedł wojskiem pod moje miasto, to odkrył, że stoi tam sobie 8 kuszników w lasach, których specjalnie nie wycinałem, żeby nie mógł korzystać z umiejętności ucieczki jego jednostek.
Zaczęła się zimna wojna, a ja zacząłem przegrywać w pewnym momencie naukowo, a jak straciłem teleskop, to pozostała tylko jedna opcja, szczególnie, że ziomek wszystkie jednostki poustawiał na granicy ze mną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak nagle obok stolicy pojawiło mu się 20 jednostek to już było po rozgrywce.

Końcówka gry w komentarzu.

Żałuję jedynie, że gra jest tak zbudowana, że praktycznie nie można powalczyć czołgami, śmigłowcami itd. bo po prostu jedyna słuszna opcja to zwycięstwo naukowe albo x-kom.

#civilization5 #civ5 #civ5zwykopem
Pobierz FireDash - Piękny start i to jeszcze Szoszonami, wydawałoby się, że nie można przegra...
źródło: comment_MAHqTvfSpQesVEPbmA0AOWPOjbZrS59S.jpg
  • 5
@KtoreSaNaNie: To jedna z cywilizacji najwyższej rangi, mają perk dzięki któremu przy zakładaniu miasta masz dodatkowe pola od razu zajęte i jest tak z każdym miastem. Natomiast zwiadowcy mogą wybierać co dostaną z ruin.

Bardziej OP jest chyba tylko Polska moim zdaniem ale jak masz szoszonami dużo terytorium do zajęcia i dużo ruin to są najlepsi.