Wpis z mikrobloga

Drodzy segwitowcy! Nieuchronnie zbliża się kopalniany gwałt na bitcoinowej deweloperce, z tej okazji policzmy się!
#bitcoin #btc #kryptowaluty #segwit #segwit2x
Pobierz mihaubiauek - Drodzy segwitowcy! Nieuchronnie zbliża się kopalniany gwałt na bitcoino...
źródło: comment_y5ROI7612CeVxuB9RlZThuRzjSvBCteQ.jpg

Opowiadam się za:

  • SegWit 47.1% (48)
  • SegWit2x 17.6% (18)
  • Jeszcze nie mam zdania 16.7% (17)
  • Eh te wasze bajtkojny... (nie wiem ocb) 18.6% (19)

Oddanych głosów: 102

  • 18
@sorek: Jak tak zupełnie nie jesteś na bieżąco to tl;dr wygląda tak, że został przegłosowany SegWit i za niedługo wchodzi w życie, natomiast zgodnie z konsensusem, po wejściu SegWit, w następnej kolejności rozmiar bloków ma zostać zwiększony do 2MB (z nadwyżką SegWit daje to 8MB). Deweloperka z Core zrobiła focha i już zaimplementowała w kodzie odrzucanie SegWit2x, a ten zaś ma ponad 93% poparcie wśród kopalń i pewnie lajtowo zostanie przegłosowany.
@mihaubiauek: czekaj, czyli BTC jednak się rozdziela? Co z obecnym BTC i co z bitcoinami które mam na swoich kontach? Nie bardzo ogarniam tematu obecnie. Co w praktyce oznacza SegWit/SegWit2x?
@sorek: Pierwszy podział już miał miejsce 1 sierpnia i teraz jest BTC i BCC (czasami nazywany BCH). Po podziale masz środki na obu łańcuchach, więc jedne, albo drugie możesz je spieniężyć.

Co w praktyce oznacza SegWit/SegWit2x?

W #edit masz trochę wyjaśnione.
Po podziale masz środki na obu łańcuchach, więc jedne, albo drugie możesz je spieniężyć.


@mihaubiauek: nie rozumiem, to jeśli mam pieniądze na wallecie na blockchain to gdzie mogę "odebrać" moje BCC?
@sorek: jak masz dostęp do kluczy prywatnych to o ile portfel obsługuje bch to powinienes je widziec. Jak miałes na giełdzie to większość ci je dodawała do konta.

Po prostu na drugim łańcuchu miałeś po forku takie samo saldo jak na pierwszym. Tylko nie kazdy portfel od razu synchronizował do drugiego łańcucha.
@iAmTS: czyli z mojego klucza prywatnego na Blokchain mogę gdzieś (gdzie?) uzyskać swoje środki w BCC jak rozumiem. Ilość kasy się "podwoiła"? czy jak?
@mampytanieotak: dzięki! Zrobiłem to trochę inaczej importując private key z blockchaina. Pytanie tylko czy jest jakiś wallet pozwalający na import po private keyu? Albo jakaś możliwość wysłania z tego private keya na inny (nowy) adres w BCC? Jakbyś zauważyła w przyszłości dobry serwis to będę wdzięczny. Póki co trzymam wszystko papierowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)