Wpis z mikrobloga

Przynajmniej raz do roku sięgam po wielki album położony na mojej szafie. Do dzisiaj nie wiem dlaczego to właśnie mi powierzono tak wartościową rzecz. Dziadek zawsze mi ufał i nawet swojej żony nie prosił na łożu śmierci o to, by raz do roku chodziła wpisać go do księgi w kościele.
Przechodząc do rzeczy - o zdjęciu opowiem krótko. Przedstawia mojego pradziadka - Franciszka (zaznaczony krzyżykiem nad głową) i jego kolegów z wojska. Gdy wykonywano to zdjęcie miał 20 lat. Pochodzi z roku 1932.
Podczas wojny wzięli go do małego obozu pracy, trzy lata po zakończeniu wojny wrócił. Zastał swój dom zajęty przez Niemców i skutecznie odnalazł prababcię we wsi 20 km dalej. Zmarł w wieku 80 lat.
#zapomnianyalbum #historiajednejfotografii (nie gryźcie) #historia #iiwojnaswiatowa
Pobierz Twinkle - Przynajmniej raz do roku sięgam po wielki album położony na mojej szafie. D...
źródło: comment_2akuqD78YJwCTgIuqNCrSw7RRy5p6JA8.jpg
  • 10
Aktualnie to chyba zabytek.

Rejon to mazury.


@Twinkle: W końcu działają tagi. Te mazury to suwalszczyzna? biatłostokczyzna? Bo obecnej chwili Mazury to dla większości od Elbląga do Suwałk ciągną się ( ͡° ͜ʖ ͡°)