Wpis z mikrobloga

Czasami jestem zszokowany jakie braki w wiedzy ogolnej maja ludzie wyksztalceni...

Niestety dla mnie byłem dzis swiadkiem rozmowy dwoch pracownic banku
(zachowam dla siebie jakiego)

- Ty a slyszalas, ze dyrekcja planuje nastepny wyjazd integracyjny za granice ?
- Oooo to rewelacja, a gdzie dokładnie ?
- Do Marsylii
- O to super, Marsylia w jakim panstwie lezy ?
- Chyba we Wloszech

Autentyk.
Rozmowie przysluchiwal sie jeszcze jeden pracownik banku i tez nie zwrocil uwagi na ten kuriozalny pomysl z umiejscowieniem Marsylii

Wydaje mi sie, ze w banku to pracuja ludzie po studiach, majacy chociaz troche wiedzy..

Jestem zdruzgotany ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A najgorsze jest to, ze tacy ludzie maja najczesciej bardzo wysokie ego

#trustory
  • 15
@michal_szn: ty nigdy nie miales tak, ze nie wiedziales czegos co wszyscy uwazaja za oczywiste?

wbrew pozorom ostatnia szkola, w ktorej mozna nauczyc sie gdzie jest marsylia jest szkola srednia, pozniej juz sie tej wiedzy nie uzupelnia. dlatego argument o studiach jest calkowicie nietrafiony. to jest czesty blad ludzi ktorzy sami nie studiowali, im sie wydaje, ze studia to przedluzenie szkoly sredniej - blad.

wiekszosc ludzi wie, gdzie jest marsylia ale
@filozof900: Nie pamietam zebym tak mial, aczkolwiek byc moze po prostu wyrzucilem to z pamieci.

Wszystko mozliwe.

Co do studiow - po prostu wychodze z zalozenie, ze kazdy kto poszedl na studia to zdal mature, ukonczyl szkole srednia itp
@michal_szn: Idąc tym tokiem, to możemy zagrać w państwa miasta, przy czym ja będę pisał miasta z dowolnego europejskiego kraju, który ty wybierzesz.
Tylko czy to dowodzi czegokolwiek? W pracy w banku znajomość mapy nie jest wymagana, tak jak znajomość fauny Gibraltaru czy wysokość Kilimandżaro