Wpis z mikrobloga

1976, przyszły kolumbijski noblista Gabriel García Márquez z podbitym okiem. Dwa dni wcześniej jednym ciosem znokautował go przyszły peruwiański noblista Mario Vargas Llosa. Słynnych pisarzy poróżniło „pocieszanie” przez Márqueza żony Llosy, Patricii – w obliczu romansu Peruwiańczyka ze szwedzką stewardessą miał też doradzać jej rozwód. Dwóch bliskich przyjaciół już nigdy się do siebie nie odezwie, a Patricia faktycznie rozwiedzie się z Llosą, chociaż dopiero 40 lat później. W 2015 roku 79-letni Mario Vargas Llosa zostawi ją dla 65-letniej Isabel Preysler, matki Enrique Iglesiasa. „Mam dość. Teraz wiem czym jest szczęście. Nie zostało mi wiele czasu” – powie Patrici na pożegnanie, po pół wieku małżeństwa. Zdjęcie: Rodrigo Moya

Zapraszam na mój fanpage: https://www.facebook.com/krotkahistoriajednegozdjecia/

#fotografia #fotohistoria #historiajednejfotografii #literatura #hiszpania #hiszpanski #amerykapoludniowa
Pobierz Resenbrink - 1976, przyszły kolumbijski noblista Gabriel García Márquez z podbitym ok...
źródło: comment_t9qqHD1gndYhAanZIuYb73BakX0tkIj1.jpg
  • 1