Wpis z mikrobloga

#motocykle #motocykle125 #transport #biznes

tl;dr biznes - transport moto i doradztwo przy zakupie

To chyba jedne z bardziej pozytywnie aktywnych tagów (danielm... się nie liczy pozytywnie xD)
Ale do rzeczy:

Myślicie, że oferta pt. transport motocykli ( południe Polski) + wyjazdy z nabywcą w celu doradzenia - kupić czy nie kupić sprzęt - ma rację bytu?
W mojej okolicy nie ma za dużo takich ofert, nie każdy ma hak/przyczepę itd. Z drugiej strony jest też wiele osób które nie znają się na mechanice, a szukają moto.
Transport byłby dostawczakiem, nie na przyczepie.

Mam dosyć duże pojęcie o motocyklach/naprawach i handlarzach. Miało by to rację bytu waszym zdaniem?
Pobierz hufosterex - #motocykle #motocykle125 #transport #biznes 

tl;dr biznes - transport...
źródło: comment_fM9aqqfB5ZOTS5jy3yOLqMTwTH1nL7GY.jpg
  • 23
@hufosterex myślę że transport ma rację bytu, a to doradztwo to ciężko powiedzieć. Raczej z definicji ludzie szukają kogoś zaufanego. A ciężko o zaufanie do nieznajomego gościa (nie ma pewności czy nie jest znajomym sprzedającego) i dodatkowo który ma zarobić na tym że ma przewozić kupiony moto... Myślę że musiałbyś jakoś najpierw sobie markę wyrobić jakoś, w sensie że jakbyś miał zakład mechaniczny czy coś w ten deseń to byłoby łatwiej moim
@hufosterex: chyba warto posiedzieć wcześniej na forach konkretnych modeli i wyrobić sobie markę, potem już sami forumowicze załatwią Ci klientów. Sam przy pierwszym moto nie korzystałem z usług jak Twoja, ale kupiłem u gościa który miał dziesiątki rekomendacji na forum, mimo że miał ceny sporo wyższe niż perełki na allegro. Pojechałem od strzała 500 km w jedną stronę z przyczepką, kupiłem bez oglądania (i tak bym nic pewnie nie znalazł) i
@hufosterex: ja głównie siedzę w mechanice, mam niby warsztat a powiem Ci że na samym doradztwie można zarobić, w dodatku jak połączysz to z transportem to zawsze znajdziesz klientów :) aczkolwiek polecam zrobić dobre badania rynku i docelowego targetu w okolicy. Pozdro, powodzonka ^^
@hufosterex: kupiłem w ten sposób samochód, więc super inicjatywa. Miałem kupować moto w salonie bo nie znam się na mechanice kompletnie więc gdyby Twoja oferta trsymała się kupy to kto wie czy nie zmienię planów bo mieszkam w krk:)
@lozik: Jeśli miałbyś ochotę za zapraszam na priv. Chętnie doradzę, w ramach wykopowej oferty mogę zrobić pierwsze oględziny dla mirka za...darmo ;)
Ot dobry uczynek i może przyszła reklama :D

A co do nowych (jeśli to miałeś na myśli mówiąc o salonówce) to z jednej strony ciekawy , choć drogi ruch. Z drugiej strony używane motocykle - dobrze wyselekcjonowane- są nieraz w stanie niemal idealnym.

Jakiś czas temu znalazłem XJ 600
@hufosterex: byłem zdecydowany na nówkę więc od używki oczekiwałbym bardzo dużo bo nie o oszczędność tu chodzi a o kupienie czegoś lepszego w podobnej kasie:) odezwę się na priv, dzięki:)
@hufosterex: myślę, że znalazłbyś klientów. znam mechanika motocyklowego, który ma normalny warsztat, ale doradza również i negocjuje cenę przy zakupie. często nie ma go w warsztacie, bo jeździ po Polsce z klientami. tyle że on nie ma transportu, trzeba po niego zajechać i go odwieźć. za taką usługę kasuje 250-350 złotych. jeśli dorzucisz do tego transport, zarobisz odpowiednio więcej. grunt to jak zwykle wbić się w rynek i być polecanym przez
@hufosterex: skorzystał bym gdybym miał w jakiś sposób pewność że ocena jest w pełni wiarygodna. Z braku takiej pewności kupiłem nowe moto, a kupił bym używane ale się boję.
@kabzior: Masz na myśli to, że taka osoba jak ja może nie być sprawdzona? Np. brak poleceń od innych osób? (całkowicie rozumiem)
Czy też chodzi ci o to, że nie ma szans ocenić w 100% stan i historię motocykla (to też prawda)