Wpis z mikrobloga

#pytanie #remontujzwykopem trochę #audio
Wprowadziłem się do pokoju w którym mam drzwi takie jak na pic rel (tylko bez tych listewek w środku szyby) i strasznie wszystko słychać przez nie z zewnątrz. Jest jakiś sposób żeby je wyciszyc relatywnie po taniości (student)? Czytałem żeby założyć uszczelkę i można podobno jakieś maty nakleic- czy wystarczy nimi zakleić szybę czy lecieć odrazu całe drzwi?
Pobierz nadrat24 - #pytanie #remontujzwykopem trochę #audio
Wprowadziłem się do pokoju w któr...
źródło: comment_RW9AcNNjInAfjCX64h7tnG6tSe5BkMG0.jpg
  • 20
@nadrat24: Jak chcesz wygłuszyć odgłosy namiętności, to raczej niewiele poradzisz ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

U znajomego robiliśmy pokój odsłuchowy i oklejaliśmy wszystko pianką akustyczną (takie piramidki z pianki)- jest ciszej, a raczej profil dźwięku zmienia się na niższy i spłaszczony.
@nadrat24: wiem, wiem Mireczku. Przez kilka lat miałem takie drzwi, aż do czasu, kiedy szybę "stłukłem" i wiem co czujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak chcesz zrobić wyciszenie na McGyvera, to przybij zszywaczem/tackerem gruby wełniany koc do drzwi, a jak chcesz żeby pokój był ładnie wykończony, to załatw piankę jak pisałem w jakimś kolorze, wyklej drzwi, na ścianach zrób akcenty, postaw gitarę lub inny instrument, od biedy
@nadrat24: wydaje mi się, że najlepiej całe. O ile pamiętam drzwi są drewniane i z tą szybą działają jak rezonator - podklejałem szybę żeby nie dzwoniła, ale i tak to nic nie dawało. Możesz najpierw sprawdzić na samej szybie - powieś haczyk na taśmę dwustronną do góry drzwi i powieś ubrania na wieszaku tak, żeby szybę zasłaniały - jak będzie zadowalający efekt, to leć samą szybę. ( ͡° ͜ʖ